księga wieczysta a komornik

Temat na forum 'Zajęcie komornicze' rozpoczęty przez nadusia, Marzec 21, 2016.

  1. nadusia

    nadusia New Member

    Witam.
    Bardzo proszę o odpowiedz ponieważ każdy kto doradza mówi coś zupełnie innego.
    Problem wygląda następująco: w dziale III mojej kw są wpisy wierzycieli ,którzy w czasie postępowania komorniczego
    wpisali się na mojej nieruchomości.Był to między innymi Getin Bank,Sygma bank ,PKP(za czynsz w zajmowanym poprzednio mieszkaniu należącym do PKP),od 2003 roku mieszkam juz w domu o którym teraz piszę.
    Ponieważ zajęć komorniczych zbiegło się kilka niektóre banki (getin,sygma,bs żywiec)sprzedały swoje długi firmie windykacyjnej.Wpisy w kw pozostały,mam następujące pytania
    1.czy mam prawo do wniesienia pisma do wydziału kw o wykreślenie w/w wierzycieli
    2.czy firma windykacyjna ma prawo dokonania wpisu w mojej kw
    3.po jakim okresie czasu zaległości czynszowe ulegają przedawnieniu
    Bardzo proszę o pilną odpowiedz na moje pytania ponieważ znowu będę miała wyznaczoną datę licytacji mojego domu,
    która już kolejny raz zabiera mi część mojego zdrowia .
     
  2.  
  3. ortmezul

    ortmezul New Member

    sytuacja jest prosta:

    ad. 1. nie
    ad. 2. tak ma prawo na podstawie tytułu wykonawczego
    ad.3. po 3 latach ulegaja przedawnieniu, co nie oznacza że znikają
     
  4. dlugomstop

    dlugomstop New Member

    Witam
    Nadusia czy mogłabyś dokładnie opisać swoją sytuacje - bo widzę że sytuacja gorzej niż podbramkowa ale byłem w podobnej do Twojej sytuacji i pomału z tego wybrnąłem wprawdzie przy pomocy innych ale się dało - czego i Tobie życzę
     
  5. nadusia

    nadusia New Member

    Witam.Dziekuję za odpowiedz i przepraszam ze dopiero teraz się odzywam ,ale spodziewam się licytacji z nieruchomoości i nie miałam głowy do siedzenia przy komputerze.
    Sprawa jest bardzo skomplikowana ,ciąży na mnie od 2007 (zajęcie komornicze) i trwa do dziś ,a dług zamiast się zmniejszać to rośnie .Od 2007 roku komornik zajmuje emerytury a mimio tego wierzyciel (kruk) wystawia nas na licytację z nieruchomości.dług z tytułu czynszu od 2007 roku wpisany jest na mojej hipotece (powinien już się przedawnic)ale PKP dalej nie godzi się na usunięcie wpisu.Nie wiem co robić ,wierzyciele żądają wpłat horendalnych ,wiedząc żejest zajęcie komornicze ,wszelkie prośby z naszej strony są odrzucane,w kilku przypadkach odsetki są większe niż kapitał.
    Czy wyjdę z długów zanim umrę nie wiem czarno to widzę.
    Jeżeli jest jakieś rozwiązanie w tym temacie bardzo proszę o podpowiedż.
    Pozdrawiam
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie