Poręczenie kredytu i windykacja . Sprawa od 2000 roku

Temat na forum 'Zajęcie komornicze' rozpoczęty przez gortes, Marzec 6, 2017.

  1. gortes

    gortes New Member

    Dzień dobry proszę o podpowiedź .
    W 2000 roku poręczyłem kredyt na samochód . W tym samym roku bank poprzez komornika zajął mi konto . Po moich interwencjach u komornika dłużnik spłacił większą cześć zaległości . W 2006 roku pozostało do spłaty ok 2200 zł . Byłem od tego czasu wzywany do komornika 4 krotnie , żeby ocenić mój stan majątkowy .Moj stan finansowy określałem jako trudny i nie posiadam żadnego majątku . Jestem zameldowany u rodziców
    Sprawa została przekazana zwrotnie do banku jako brak możliwości spłaty zadłużenia ( takie pismo dostałem od komornika ) i tyle samo razy wracała . Sprawą zajmuje się ten sam komornik . Przy wizycie u komornika ok 2006 roku poprosiłem go o wgląd do akt czynności sprawy jako poręczyciel . Oprócz wysłania pism i 2 odwiedzin nie zrobił nic . w roku 2019 dostałem pismo z banku o zawieszeniu postępowania . Jak chciałem żeby bank usunął mnie z biku dostałem odpowiedz , ze zawieszenie nie jest jednoznaczne z likwidacją zadłużenia . W zeszłym tygodniu dostałem pismo w sprawie wyjaśnienia mojego stanu majątkowego pod karą interwencji policji i dodatkowych kosztów 1000 zł . Całość o tyle jest ciekawa , że dłużnik przeniósł firmę do Warszawy i świetnie mu się powodzi . Wpisałem dane do google i w minute znalazłem lokalizację biura w centrum Warszawy z adresem ( podano również nip i regon ) . Aktywnie udziela się również na facebooku . Do rodzinnego miasta przyjeżdża najnowszym modelem bmw za ok 100-200 tys. Wybieram się do komornika w tym tygodniu . Sprawa trwa od 17-18 lat . Czy zrobić od razu skargę na czynności komornika ? To jest jakiś absurd . Proszę o opinie i ewentualną pomoc
     
  2.  
  3. MarekG

    MarekG Member

    Po kolei

    na czym polegało poręczenie kredytu? Jesteś współkredytobiorcą? Jaki to bank? Żaden bank nie prowadzi ezgekucji 17-18 lat. Z reguły banki sprzedają takie kredyty do Funduszy. Jesteś pewien, że bank jest wierzycielem?
     
  4. gortes

    gortes New Member

    Byłem poręczycielem kredytu na zakup samochodu osobowego . Kredyt zaciągnięty w Banku Spółdzielczym w Chrzanowie . W 2019 roku wystosowałem pismo do Banku z prośbą o podanie stanu zadłużenia . Odpowiedź o stanie zadłużenia dostałem w we wrześniu 2019 roku . Wynika z tego , że w 2019 bank nie sprzedał tej należności . Czy komornik mi poda w czyim imieniu prowadzi postępowanie .
     
  5. DRest

    DRest New Member

    Jeśli we wrześniu 2016 r. Bank poinformował Cię o kwocie zadłużenia, to nie ma potrzeby pytać komornika z czyjego wniosku prowadzi postepowanie bo jest to w tym momencie oczywiste. Niemniej jednak jeśli zapytasz, to jak najbardziej powinieneś otrzymać taką informacją.
    Dodatkowo jeśli posiadasz wiedzę na temat stanu majątkowego dłużnika głównego oraz jego miejsca pobytu to wręcz wskazane jest poinformować o tym zarówno komornika, ale i wierzyciela, żeby napisał stosowny wniosek do kancelarii.
    Niestety będąc poręczycielem, odpowiadasz solidarnie za zaciągnięte zobowiązania, a wierzyciel może dokonać wyboru czy prowadzić egzekucje jednocześnie do wszystkich dłużników czy wybranych.
    Pozdrawiam
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Poręczenie kredytu windykacja Forum Data
zajęcie mieszkania za poręczenie Forum dla zadłużonych Styczeń 26, 2015
zajęcie mieszkania za poręczenie Forum komornik Styczeń 26, 2015
Zamiana chwilówek i kredytu w jedną ratę Forum dla zadłużonych Listopad 28, 2020
NEGOCJACJE Z BANKIEM W SPRAWIE KREDYTU HIPOTECZNEGO, PROSZE O POMOC Oddłużanie Sierpień 23, 2020
Oddłużenie bez kredytu Oddłużanie Maj 4, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie