Komornik odblokowanie konta - wzór pisma

Temat na forum 'Zajęcie komornicze' rozpoczęty przez Anonymous, Kwiecień 11, 2014.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Witam, chciałabym również napisać do komornika o odblokowanie konta, ale nigdzie nie mogę nigdzie znaleźć wzoru takiego pisma
    pozdrawiam
     
  2.  
  3. Anonymous

    Anonymous Guest

    Co do zajęcia wynagrodzenia przez Komornika, zakład pracy nie zależnie czy by wypłacał wynagrodzenie do reki czy na konto to należną część musi przekazać komornikowi. Pozostaje jedynie kwestia kwoty wolnej po potrąceniu przez Komornika. Wniosek trzeba złożyć do wierzyciela z kopią do komornika. A można w nim napisać np. tak, oczywiście proszę pola odpowiednio uzupełnić i dopasować do swojej sytuacji.
    Wniosek do wierzyciela z kopią do Komornika Sądowego
    "wnoszę o zwolnienie wolnej od potrąceń kwoty mojego wynagrodzenia , która przekazywana jest na rachunek bankowy prowadzony w …………………….………
    UZASADNIENIE
    W toku prowadzone postępowania egzekucyjnego komornik dokonała zajęcia mojego wynagrodzenia. Zgodnie z zajęciem środki przekazywane są bezpośrednio na wskazane przez komornika konto do sprawy KM ........................ Pozostała kwota wolna od zajęcia przekazywana jest na mój rachunek bankowy prowadzony przez………………………
    Jednak z dniem …………………………..(tu należy wskazać datę zajęcia rachunku) w/w komornik sądowy dokonał zajęcia wolnych od zajęcia środków z wynagrodzenia przekazywanych na przedmiotowy rachunek. Tym samym pozbawiając mnie środków do życia.
    W sytuacji opisanej powyżej doszło do zajęcia rachunku bankowego, na który wpływa wyłącznie wynagrodzenie za pracę. W tym przypadku zajęciu podlegają wszystkie środki na koncie ponad kwotę wolną od egzekucji określoną w art. 54 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jedn.: DzU z 2002 r. nr 72, poz. 665 ze zm.).
    Komornik, nie dochodzi z urzędu, z jakiego tytułu środki pieniężne zasilają rachunek bankowy. Żadne regulacje nie nakładają na niego takiego obowiązku. Art. 54 ust. 1 prawa bankowego ogranicza jedynie możliwość przeprowadzania egzekucji z rachunków (oszczędnościowych, rozliczeniowo-oszczędnościowych czy lokat terminowych) jednej osoby ponad określony limit.

    W związku z powyższym wnoszę o złożenie do Komornika Sadowego wniosku o zwolnienie wolnej od potrąceń kwoty mojego wynagrodzenia wpływającej na rachunek bankowy prowadzony przez ……………………………………………………
    Powyższy wniosek pozwoli mi na pobranie wolnej od potrącenia kwoty stanowiącej źródło utrzymania."

    Podpis
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Komornik odblokowanie konta Forum Data
Wniosek do komornika o odblokowanie konta Forum dla zadłużonych Maj 8, 2017
Zajecie konta przez komornika Forum dla zadłużonych Wrzesień 20, 2021
Spłacony dług, a komornik nadal zajmuje konta Zajęcie komornicze Sierpień 13, 2021
Komornik - adresowanie na kopercie Forum komornik Styczeń 31, 2021
Ponowne zajęcie przez komornika. Forum komornik Styczeń 7, 2021

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie