Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Credit Agricole, nie chce restrukturyzować kredytu..co robić?

Forum poświęcone negocjacjom z bankami i restrukturyzacjom umów kredytowych. Jak skutecznie napisać wniosek o zmniejszenie rat kredytu, wydłużenie okresu spąłty lub umorzenie części lub całości odsetek.

Credit Agricole, nie chce restrukturyzować kredytu..co robić?

Postprzez Monika » 1 mar 2016, o 15:35

Witam,
Mam ogromny problem. Posiadam trzy kredyty w CA. Są to dwa typowe kredyty i kredyt samochodowy.
Niestety wszystko było ok, dopóki tak jak większości ludzi na tym forum nie podwinęła mi się noga. Straciłam pracę i stworzyły się zaległości.
W tym momencie mam po 3 raty niespłacone i nie mam żadnych szans na pozyskanie takiej kwoty by to wszystko wyrównać.
Wystosowałam więc pismo do banku w którym dokładnie opisałam swoją sytuację i poprosiłam o jedną z dwóch opcji. Albo konsolidację, albo restrukturyzację.
Niestety po 30 dniach dostałam pismo, że nie ma takiej możliwości.
Czy z Waszego doświadczenia jest jakaś szansa by pozytywnie rozpatrzono moją sprawę? Czy jest szansa na restrukturyzację, tzn. pomniejszenie rat i wydłużenie spłaty, lub połączenie w jedną mniejszą?
Z góry dziękuję
Monika

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: Credit Agricole, nie chce restrukturyzować kredytu..co robić?

Postprzez MarekG » 19 kwi 2016, o 17:28

Witam, chętnie pomogę. Proszę o telefon i ustalimy szczegóły w jaki sposób podejść do tematu.
Pozdrawiam
MarekG

Postprzez agata1986 » 25 maja 2016, o 17:34

Witam czy ja bym tez mogla sie jakos z panem skontaktowac tez mam podobna sytuacje stracilam prace napisalam do banku pismo ale mi pani zadzwonila ze nie mam zdolnosci kredytowej a ja nie chce kolejnego kredytu tylko chcialam zmnejszyc raty bo nie jestem w stanie teraz tak wysokiej kwoty wplacac. Poszlam do banku to mi kazali odwolanie napisac a nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac
agata1986

Postprzez MarekG » 5 cze 2016, o 18:53

Witam,

Napisz:
1. Wysokość kredytu
2. Miesięczna obecna rata
3. Czy umowa była ubezpieczona i czy składkę pobrano z góry
4. Ile możesz miesięcznie przeznaczyć na spłatę?
MarekG

Postprzez Mirek » 8 cze 2016, o 11:39

może kredyt konsolidacyjny w innym banku? Chyba zawsze warto spróbować. Albo mały kredyt w innym banku na spłatę wcześniejszego?
Mirek

Postprzez Janusz » 27 cze 2016, o 09:25

Pożycz u rodziny, albo sprzedaj samochód i kup tańszy, poszukaj dodatkowej pracy i zacznij oszczędzać.
Janusz

Postprzez Negocjator » 25 paź 2016, o 22:36

Monika napisał(a):Witam,
Mam ogromny problem. Posiadam trzy kredyty w CA. Są to dwa typowe kredyty i kredyt samochodowy.
Niestety wszystko było ok, dopóki tak jak większości ludzi na tym forum nie podwinęła mi się noga. Straciłam pracę i stworzyły się zaległości.
W tym momencie mam po 3 raty niespłacone i nie mam żadnych szans na pozyskanie takiej kwoty by to wszystko wyrównać.
Wystosowałam więc pismo do banku w którym dokładnie opisałam swoją sytuację i poprosiłam o jedną z dwóch opcji. Albo konsolidację, albo restrukturyzację.
Niestety po 30 dniach dostałam pismo, że nie ma takiej możliwości.
Czy z Waszego doświadczenia jest jakaś szansa by pozytywnie rozpatrzono moją sprawę? Czy jest szansa na restrukturyzację, tzn. pomniejszenie rat i wydłużenie spłaty, lub połączenie w jedną mniejszą?
Z góry dziękuję

Bank ma prawo odmówić restrukturyzacji, ale obecne przepisy nakładają obowiązek uzasadniania decyzji negatywnej, tak więc powiedz czy takowe uzasadnienie miało miejsce. Jeśli tak to przedstaw stanowisko CA.
Czy otrzymałaś już ostateczne wezwanie do zapłaty ? Na nim powinna być informacja o możliwości złożenia takiego wniosku, więc jak tylko je otrzymasz wystosuj ponownie swoją prośbę. Postaraj się skontaktować z działem windykacji, poproś o przełączenie lub oddzwonienie kogoś z działu restrukturyzacji.

Czy współwłaścicielem samochodu jest Bank czy tylko w nazwie był to kredyt samochodowy, a faktycznie był to zwykły gotówkowy.

Poważnie zastanów się nad sprzedażą pojazdu, w tej sytuacji zastrzyk gotówki pomoże Ci uporządkować tymczasowo finanse. Przemyśl jak dokonać podziału uzyskanej w ten sposób kwoty ( bardzo ważne ).

Jeśli potrzebujesz podpowiedzi to zostaw swój adres mailowy. W odpowiedzi otrzymasz mój numer telefonu. Możemy porozmawiać przy weekendzie, podpowiem Ci kilka możliwych scenariuszy restrukturyzacji Twoich finansów. Pamiętaj, że upływ czasu nie gra na Twoją korzyść. Musisz działać.

Pozdrawiam.
Negocjator

Postprzez zadluzona123 » 11 wrz 2017, o 13:01

Witam, mam bardzo podobną sytuację, proszę o poradę, ponieważ nie daję rady finansowo. Mam 3 kredyty w CA na łącznie 39.000 z ratami po około 1000 zł, zadłużenie mam już na około 5.000, jestem już straszona wejściem komornika na wynagrodzenie. Jeden z kredytów jest już konsolidacyjny. Pomocy.
zadluzona123

Postprzez MarekG » 11 wrz 2017, o 18:47

Sprawdź proszę czy kredyty są ubezpieczone. Niestety CA to niezbyt przychylny bank do negocjacji. Tak czy inaczej sprawdź umowy
MarekG

Postprzez Aro14 » 18 wrz 2017, o 17:28

Potrzebuje pomocy w sprawie restrukturyzacji trzech kredytów CA.
szczepan014@gmail.com .Proszę osoby które mogą pomoc o kontakt pod wskazany adres.
Aro14

Powrót do Negocjacje z bankami