Wypowiedzenie umowy w SKOK Stefczyka, problem z restrukturyzacją

Temat na forum 'Negocjacje z bankami' rozpoczęty przez Anonymous, Maj 8, 2013.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Przypadkowo szukając informacji trafiłam na to forum. Od jakiegoś czasu szarpię się ze "stefczykiem" i już raczej pogodziłam się że bez komornika chyba się nie obejdzie. Mam u nich kredyt pozostało do spłaty ok 30 000zł. Odkąd zaczęły się moje problemy finansowe usiłuję w różny sposób porozumieć się z firmą w celu zmniejszenia rat, wydłużenia okresu spłaty, zawieszenia na 3 mies. Wszystkie moje prośby rozpatrywane są odmownie, żadnej propozycji od nich także nie dostałam. Posiadam także zadłużenie w innych instytucjach i tam było zupełnie inne podejście. Pozawierałam ugody i spłacam regularnie.
    W chwili obecnej mam już wypowiedzenie umowy. Jak otrzymałam pismo poszłam do placówki SKOK z prośbą o pomoc. Tam usłyszałam że mam czekać 30 dni aż wypowiedzenie nabierze mocy i dopiero przyjść bo wtedy będzie możliwa ewentualna ugoda. Odczekałam te 30 dni i poszłam a tu nowa wersja. Po pierwsze jeszcze w systemie nie ma adnotacji że termin się skończył więc nie mogą mi nic zaproponować. To by mnie nie zdziwiło- jednak Pani kierownik chyba zapomniała naszą rozmowę z przed miesiąca bo stwierdziła że mogę ubiegać się o restrukturyzację( zawsze warto) z określeniem raty 1200zł -czyli takiej jaką mam- bo to i tak oszczędzi mi kosztów sądowych i komorniczych. Gdybym miała te pieniądze na raty jak wcześniej to bym przecież spłacała nie należę do kombinatorów. Mamy dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Pracuję w szkole, łapię dodatkowe zlecenia ale to nie wystarcza. Mąż jest osobą niepełnosprawną ze względów zdrowotnych (oczywiście nie wprost) stracił pracę, leczenie zjadło kredyty, ale też nie siedzi z rekami "pod tyłkiem" tylko stara się dorobić gdzie się da na prawo i na lewo w miarę możliwości. Obecnie pracuje w ochronie ma umowę o pracę na rok.
    Tak po krótce przedstawia się nasza sytuacja. Jutro wybieram się ponownie do SKOK-u może już w systemie będę. W życiu nie miałam do czynienia z komornikiem i chciała bym tego uniknąć. Jeśli Pan ma jakiś pomysł bardzo proszę o pomoc.
    PS. Co ciekawe w SKOK Wołomin nie było najmniejszego problemu z restrukturyzacją mimo zaległości w spłacie i mojej złej historii kredytowej. Udzielono mi nowej pożyczki w wysokości tej wcześniejszej i wydłużono termin na 10 lat i jakby tego było mało zaproponowano odroczenie na 3 mies. Więc chyba można jak się chce pomóc.
     
  2.  
  3. Anonymous

    Anonymous Guest

    ile miesięcznie możesz zadeklarować na pcozet spłaty zobowiązania?
     
  4. Anonymous

    Anonymous Guest

    Na obecną chwilę ok 600zl. Moje dochody to ok 2000zł miesięcznie i to muszę podzielić na spłatę zobowiązań. Na życie i opłaty pozostaje to co dostanę za zlecenie ok 500zł. Mężą pobory z ochrony to ok 1000zł zjadane przez leki, opłaty domowe i kredyt z BZWBK
    Jak pisałam jutro idę po raz kolejny do SKOK-u, ale nie liczę na ich pomoc. Chyba poprzednio nie napisałam, ale w czwartek wysłałam tym razem sama wniosek o restrukturyzację. Właściwie to nie wiem po co. Pierwszy raz gdy nie było jeszcze zaległości w spłatach odmówili bo rzekomo nie załączyłam dokumentów? Jakich do dziś nie wiem- wysyłałam za pośrednictwem placówki i o nic nie poproszono. Ówczesna kierownik starała się pomóc i zaraz po odmowie wysłaliśmy następne z dokumentami jakie uważaliśmy tzn. zaświadczenie z UP o pozostawaniu bez pracy męża i orzeczenie o niepełnosprawności- odpowiedź odmowna bo.... już odmówili poprzednio. Potem powstała zaległość więc kolejna odmowa bo jest zaległość. Rodzinnymi siłami wpłaciłam zaległą kwotę znowu wniosek i znowu odmowa bez argumentu dlaczego. Czwartkowy jest już chyba 5 z kolei.
     
  5. Niunia40

    Niunia40 New Member

    rozumiem,ze oprócz Skoku Stefczyka są inne zobowiązania pożyczkowo/kredytowe? Skoki to nie są przyjazne dla klienta firmy,tak jak parabanki. Proszę nie zaciągać żadnych pożyczek w parabankach na uregulowanie tego Skoku. Niech Pani wpłaca systematycznie tyle ile może ciągle na ich konto. Proszę odbierać polecone z poczty. Jeśli podadzą do sądu, to nie tragedia. A może wyjść na lepsze. Może,ale nie musi-u nas sądy są rózne w swoich postanowieniach i wyrokach.Ale jak już coś przyjdzie to skladamy sprzeciw. Wtedy jako strona w postępowaniu może pani dowieśc że z Pani strony jest ciągle dobra wola dogadania sie, spłaty, nie unika pani kontaktu, wpłaty sa regularne itp.Na wszystko musi mieć Pani papiery, udokumentowane kontakty, pisma, potwierdzenie przelewów, umowy itp. Z takim przygotowaniem i najlepiej z adwokatem isc na sprawe. Moze sie okazac,ze i kosztów w kredycie bedzie mniej-bo nasze sady sa rozne. W sumie nawet jak bedzie czarny scenariusz ze komornik wejdzie, to czasem z komornikiem lepiej wychodzi dogadanie sie niz z tymi Skokami. Jesli oboje panstwo macie zarobki w umow to warto sprobowac pobiegac po bankach i sprobowac konsolidacji, ponoc dobre warunki daja-oczywiscie z prowizja -getin bank,santander, pko bp,byle to banki a nie parabanki. Rozłoża na raty, koszt się zwiększy, ale czas wydłuży i rata zmaleje. Choc ja bym szukala innego wyjscia-dodatkowa praca, sprzedaż zbednych rzeczy..Ale jak nóż na gardle to lepiej w banku cos konsolidowac i spac spokojnie niz bawic sie w jakies parabanki lub doradcow, co wezma kase i nic nie zrobia.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Wypowiedzenie umowy SKOK Forum Data
Wypowiedzenie umowy Vivus co dalej? Forum dla zadłużonych Sierpień 20, 2020
Wypowiedzenie umowy Bzwbk Forum dla zadłużonych Styczeń 15, 2018
Wypowiedzenie umowy na zastaw mieszkania Forum dla zadłużonych Kwiecień 24, 2017
wypowiedzenie umowy pożyczki ratalnej Forum dla zadłużonych Marzec 20, 2017
wypowiedzenie umowy dla doradcy P. Forum dla zadłużonych Październik 12, 2016

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie