Wpis w BIK w przypadku oszustwa finansowego

Temat na forum 'BIK' rozpoczęty przez kirahiromi, Listopad 10, 2015.

  1. kirahiromi

    kirahiromi New Member

    Witam.W 2019 roku, w sierpniu oszustka działająca wspólnie z właścicielem sklepu rtv ukradła mój dowód osobisty i nieudolnie spisali kredyt ratalny na ok 7 tysięcy.We wrześniu, gdy na mój adres przyszły druki z Santandera, zgłosiłam sprawę na policję.nie zapłaciłam ani grosza tych rat. Prokuratura wzięła sprawę w swoje ręce. Na początku 2019 roku miała miejsce rozprawa osób związanych z tym wyłudzeniem - nie mogłam pójść, ale nawet nie musiałam, ponieważ sprawa toczyła się między oskarżonymi a bankiem.teraz postanowiłam wziąć w sklepie sprzęt na raty. Parę dni temu założyłam konto na bik.pl i aktywowałam konto. Niestety nie można tam od razu dostac informacji o stanie swojego 'konta', więc poszłam do sklepu spróbować w ciemno.Jestem w BIKu...i nie wiem jak to rozwiązać. Nigdy nie brałam żadnych kredytów i nie wiem, jak z tego wybrnąć. Proszę o pomoc.
     
  2.  
  3. Zax

    Zax New Member

    Oczywiście, że jesteś w BIK, skoro ktoś wziął kredyt na Ciebie. Natomiast co do całej sytuacji, zadzwoń po prostu do BIK, opisz sprawę i dowiesz się z pierwszej ręki, co należy zrobić.
     
  4. Robi

    Robi New Member

    Ja to bym się raczej zgłosił do banku w którym został wzięty kredyt w celu wyjaśnienia tej sytuacji i wykreślenia przez nich wpisu.
     
  5. kirahiromi

    kirahiromi New Member

    Dzięki za sugestie. Pomyliłam rok na początku posta, w dwa tysiące trzynastym wyludzono na mnie kredyt. Do dnia dzisiejszego cisza, zamówiłam na BIK.pl protokół z aktualną sytuacją i czekam na pozytywne wiadomości. Na grudzień dwa tysiące piętnaście był tam wpis na te 7 tysięcy oznaczony jako 'brak wpłat przekraczający 180 dni'. Czyli od momentu mego zgłoszenia przez prawie 2 lata wisiał ten kredyt w zawieszeniu. Mam pismo o niepodejmowaniu wobec mnie czynności windykacyjnych do wyjaśnienia sprawy. Nie wiem jak sprawa się rozstrzygnela, nie dostalam tez wezwania na kolejną. Oszusci z tego, co wiem chodzą wolno.... W listopadzie tego samego roku napisalam w oddziale santandera wniosek o aktualizację danych w BIK. Na początku grudnia była tam informacja o zaległości tak jak wspomniałam wcześniej. 14 grudnia dwa tysiace piętnaście za to dostałam pismo o następującej treści : 'wniosek o usunięcie z BIK przekazanych przez santander informacji o zobowiązaniu wynikającym z umowy nr xxxxxxxx stanowiących tajemnicę bankową zostanie zrealizowany'.
    Nic już nie rozumiem, usuną go czy nie?
    Będę dalej informować o rozwoju sprawy jak tylko dostanę protokół na grudzień 2016.
    Może mój przypadek komuś posłuży za przykład...
    Dowód zawsze na widoku!!!
     
Wczytywanie...

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie