Co może firma windykacyjna?

Temat na forum 'Co może windykator' rozpoczęty przez Anonymous, Wrzesień 11, 2012.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Czy może mi ktoś powiedzieć do może mi zrobić firma windykacyjna? Jakie ma uprawnienia? Czy mogą mi coś zająć?
     
  2.  
  3. Anonymous

    Anonymous Guest

    Własnie firma windykacyjna nie moze zbyt wiele poza polityka strachu i licznymi telefonami nic nikomu nie zrobia ale lepiej dogadac sie z firma windykacyjna niz byc dreczonym przez sad i komornika bo te zadania juz nie naleza do przyjemnych i juz nam sie nie upiecze aczkolwiek komornik tez człowiek i jak juz sie nami zaopiekuje to trzeba z nim rozmawiac i w miare mozliwosci współpracowac !!!
     
  4. bubel

    bubel New Member

    Mnie też się tak wydaje ale windykacją nie ma się co przejmować...jeśli doszłoby do rozprawy i komornika to dopiero będzie trudna sytuacja
     
  5. Pani

    Pani New Member

    Dokładnie sama windykacja nic nie daje, wiem z doświadczenia, bo w firmie w której pracowałam klient nie zapłacił za zlecenie przez co byliśmy stratni, poszczuli windykacją ale kompletnie nic to nie dało.
     
  6. morka

    morka New Member

  7. mamil

    mamil New Member

    :) Firma windykacyjna musi działać zgodnie z prawem. A może zrobić to- co jej wolno!!!!!! :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
     
  8. KNT

    KNT New Member

    Firma windykacyjna może wysłać wniosek do komornika o zajęcie pensji, ruchomości (czyli wszystkich cennych przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu i samochodu) oraz nieruchomości.

    Może doprowadzić do licytacji komorniczej mieszkania, w którym mieszkasz i może doprowadzić do eksmisji.
     
  9. member419

    member419 Guest


    Bądźmy ściśli w wypowiedziach...
    Jak mamy komornika to juz jest pod górkę.
    Zanim to jednak nastąpi musi dojść do zakończenia postępowania sądowego.
    dopóki Sąd nie stwierdzi wyrokiem faktu istnienia i kwoty zobowiązania firma windykacyjna nie może nic.
    dlatego czas na działanie mamy dopóki nasze zobowiązania nie zostaną stwierdzone prawomocnym wyrokiem sądu. Do tego czasu obie strony są co najmniej równorzędne a nawet dłużnik ma więcej przywilejów od wierzyciela.
    Czasami chwilą decydującą jest otrzymanie nakazu zapłaty i zapoznanie się z dowodami jakie firma windykacyjna przedłożyła
    czasem okazuje się ze nie wykazują legitymacji prawnej do tej konkretnej wierzytelności, czasem do pozwu nie wpisują kwot wątpliwych prawnie jak choćby te "doliczenia"
    czasami okazuje się że wierzytelnosci są przedawnione.
    Wypowiedzi jak ta cytowana przeze mnie są jak najbardziej prawdziwe i pokazują co może się stać jak dłużnik się w porę nie ocknie z letargu.
     
  10. NeoHos

    NeoHos New Member

    Bo mam teraz sytuacje, że w placówce Opiekun Klienta podał mi nr konta na którym mam spłacać kredyt. No więc spłacam w terminie a po tygodniu przychodzi mi sms, że:
    ,,Nie została zaksięgowana kwota xxx na nr konta yyy. Proszę o jak najszybsze uregulowanie'' - Problem w tym, że nr. konta w sms'ie jest inny niż ten który podała mi Doradczyni z placówki. Nie mam czasu iść do banku, ale coś czuje, że będę musiał to szybko zrobić.

    Wnioskuje, że pierwszym etapem domagania się spłaty jest informacja od banku...Rozumiem, że windykacja jest to kolejny etap domagania się spłaty długów.
    Pytanie moje...Kiedy? Mam się czego obawiać??

    Pozdrawiam
     
  11. pawelski1977

    pawelski1977 New Member

    moze podrapac sie po jaj..kach
     
  12. piotrpewny

    piotrpewny New Member

    Etap polubowny ,
    Monitoring płatności , windykacja telefoniczna
    Monity wezwania do zapłaty, wezwania przedsądowe,
    Pieczęć prewencyjna

    Etap Sądowy
    Złożenie pozwu
    Uzyskanie wyroku, bądz nakaz zapłaty
    Uzyskanie klauzuli wykonalności

    Etap Egzekucyjny
    Złożenie wniosku o przeprowadzenie egzekucji do komornika
    Monitorowanie działań komornika w związku z prowadzoną egzekucją.
    https://www.forum-kredytowe.pl
     
  13. franczeska

    franczeska New Member

    doradzam działania na etapie polubownym są korzystne dla obu stron.
    https://www.forum-kredytowe.pl ma duże doświadczenie w tej dziedzinie.
    Korzystne ceny, a wysokość prowizji pobierana od zlecenia zakończonego sukcesem.
    Zapraszam do współpracy.
     
  14. franczeska

    franczeska New Member

    Trzy etapy postepowania windykacji , polubowny, sądowy i egzekucyjny.
    Firmalexperto tel. http://e-kredyty.net/ . Zobacz sam .
     
  15. elkajanek

    elkajanek New Member

    Firma windykacyjna zgłasza pozew do sadu teraz szybko działa EPU
    elektroniczne postępowanie upominawcze a nastepnie , dłużnik dostaje
    nakaz zapłaty pismem o nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym.
     
  16. mumelek1

    mumelek1 New Member

    Pomijam ze windykator nachodzi mnie co drugi dzien,okleja drzwi i skrzynke na listy itp ale ostatnio przeszedl sam siebie. W grzecznej rozmowie powiedzialam mu ze w chwili obecnej mam problem ze splata zadluzenia ktore wynosi jakies 800 zl i ze jak tylko dostane pieniadze to splace to. Powiedzial mi,ze jak nie splace to oni przekarzy moj dlug innej firmie windykacyjnej a z nia nie bedzie zartow,ze tak mi zrobia ze bede bala sie i wstydzila wyjsc z domu. Po czym za 2 dni sie okazalo ze ten pan-bo nikt inny powrzucal do skrzynek na listy pismo z moim nazwiskiem i nr telefonu w ktorym to pismie niby ja prosze sasiadow o pomoc bo moja rodzina jest w ciezkiej sytuacji finansowej i ze prosze o pozostawienie chleba,makaronu oraz odziezy na wycieraczce...Wiem,ze to On zrobil...co powinnam w takiej sytuacji zrobic...Czesc sasiadow dostala takie pisemko
     
  17. member419

    member419 Guest

    Złożyć zawiadomienie w prokuraturze. Jest to zniesławienie czyli działanie w celu zdyskredytowania Cię w miejscu gdzie mieszkasz lub pracujesz. Jako świadków poprosiłbym sąsiadów ze dwóch - trzech którzy będą wiedzieli co maja mówić, dodatkowo do zawiadomienia dołączyć owe listy pana Windykatora i cóż... czekać
    Nie odpuściłbym mendzie...
    od tej pory za każdym razem nagrywać kolesia telefonem ilekroć przylezie...
    A stało się tak, bo powiedziałaś debilowi ze jak dostaniesz pieniądze to weźmiesz i spłacisz...
    Po co?
    Po co w ogóle z nim rozmawiałaś?
    Kreatywny skurczybyk...
     
  18. gertruda

    gertruda New Member

    Może warto kontaktować się z porada prawną. 22-101-33,
    Przedstawić swoja sprawę i dowiedzieć się jak działać w tej sprawie.
     
  19. marcel

    marcel New Member

    To jest przykład bezwstydnej windykacji. Zgadzam się z robertem - do prokuratury z tym idź
     
  20. Lesnied

    Lesnied New Member

    Ten post nie wniósł nic a nic do dyskusji.
     
  21. Meritum

    Meritum New Member

    Firma windykacyjna nic nie może. I to by było tyle w temacie. :)

    --
    z wyrazami szacunku
    MERITUM Ireneusz Miler
    Centrum Oddłużeniowe
    Tel. (32) 230-20-28
    Tel. 695-500-158, 695-500-156
    e-mail: gliwice@meritum-kredyty.pl
    Gadu-Gadu: 1571946
    http://www.meritum-kredyty.pl/
    www.facebook.com/meritumcentrum
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - może firma windykacyjna Forum Data
Czy firma windykacyjna może zablokować konto? Co może windykator Lipiec 1, 2013
Czy firma windykacyjna może zająć wynagrodzenie? Co może windykator Maj 11, 2013
Czy firma skupująca długi może przejąć sądownie mieszkanie dłużnika po bezskutecznej egzekucji? Forum dla zadłużonych Listopad 29, 2017
Szukam pożyczki od osoby prywatnej. Może być pod zastaw nieruchomości. Forum dla zadłużonych Październik 30, 2020
jesli możesz doradzić to o to proszę Historie zadłużonych Czerwiec 8, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie