Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

400tys dlugow/komornicy/sady/juz za pozno. Chce pomoc ojcu

Porady i pomoc zadłużonym jak wyjść z pętli długów.

400tys dlugow/komornicy/sady/juz za pozno. Chce pomoc ojcu

Postprzez Pixie » 19 kwi 2018, o 01:04

Bardzo prosze o pomoc. Chce pomoc ojcu, ktory zaciagnal mase dlugow- ponad 400tys. Zaczelo sie od wyrolowania go przez klienta (nie zaplacil mu za duza wykonana pace kilka lat temu). By nadrobic potezne straty ojciec zaczal pozyczac od bankow i parabankow (wszystko w ukryciu przed mama, bo nie chcial jej martwic). Wszystko wyszlo na jaw jak zaczeli dom nawiedzac komornicy. Juz zaden z bankow nie chce negocjowac z moim ojcem, bo nie dotrzymal zadnegmu slowa. Wdal sie w petle, w ktorej zaciaga nowe pozyczki na splate tych ktore juz ma. Ma mysli samobojcze, moja mama boi sie oddychac w domu ze straesu. Ja dowiedzialam sie niedawno. Jestem w stanie im pomoc, ale nie jestem w stanie splacic calego dlugu. Chce negocjowac z wierzycielami. Chce zaproponowac splate naleznosci jednym rzutem, nie w ratach, ale nie calosc zadluzenia, tylko czesc zadluzenia. Chce negocjowac za ojca, dla niego. Jego juz nikt nie hce sluchac. Unika telefonow, nie otwiera korespondencji, jest w depresji i totalnie sie poddal. Prosze o rade.
Ponizej szczegoly zadluzenia:

I. NEST BANK
Zadłużenie jest u komornika: Kredyt I 30 590,76
Kredyt II 11 362,86
Negocjowałem z bankiem i wynik negocjacji jest taki:
Kredyt I do 25. 04 muszę wpłacić min. 1500zł i od 25 maja raty po 1000zł - sprawa może być wycofana od komornika po dwóch miesiącach.
Jet również opcja 2 ; do 25 kwietnia wpłata 4000zł i sprawa będzie wycofana od razu od komornika i nie będzie kosztów egzekucji komorniczej.
Kredyt II do 25. 04 muszę wpłacić min. 1000zł i od 25 maja raty po 800zł - sprawa może być wycofana od komornika po dwóch miesiącach.
Opcja 2; do 25 kwietnia wpłata 2500zł sprawa będzie wycofana od razu i koszty egzekucji oddalone.

II. GETIN BANK
Kredyt I zadłużenie 46 785,47 /kapitał/
Kredyt II Zadł. 29 087,34 /kapitał/
Oba kredyty są u komornika. Jestem w trakcie negocjacji z bankiem i komornikiem. Decyzji jeszcze nie mam.

III. ALIOR BANK
Kredyt 36 536,98 po negocjacji z komornikiem do końca każdego miesiąca wplata min. 1000zł
Karta kredyt. zadłużenie ok. 43 000zł. Umowa z bankiem na spłatę do końca każdego m-ąca 1570zł.

IV. IDEA BANK
Kredyt konsumpc. 74 228,18
Kredyt obrotowy 5361,69
Umowa z bankiem wpłata min 1000zł do końca każdego m-ąca.

V.CREDIT AGRICOLE Bank
Kredyt 55 410 zł. Bank jest w stanie rozłożyć mi spłatę zadłużenia w 10 ratach po 5541zł. Tylko tyle udało mi się wynegocjować.

VI. AASA
Kredyt pozabankowy 19 715 zł.
Opcja 1 wpłata w ciągu 30 dni kwoty 15800 - reszta byłaby umorzona
opcja 2 wpłata 50% tj. 9857zł w ciągu 30 dni /do 17.05/ reszta na 21 rat po 492,88 lub reszta na 8 rat po 1408,21zl.

VII. PROVIDENT
Zadłużenie 4625,73 zł.

VIII. MOGO
Kredyt pozabank. pod zastaw samochodu.
Rata m-ąc 635,53zł. Pozostało do spłaty 11177,46 kapitał
Pixie

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: 400tys dlugow/komornicy/sady/juz za pozno. Chce pomoc ojcu

Postprzez AntywindykatorNet » 19 kwi 2018, o 08:29

Sytuacja w dość zaawansowanym etapie. Najlepsze wyjścia jakie widać, to negocjacje z bankami lub próba znalezienia konsolidacji. W razie czego długi pozabankowe bez zabezpieczeń i niezasądzone można sobie spokojnie odłożyć na kiedy indziej.
AntywindykatorNet

Postprzez MarekG » 20 kwi 2018, o 19:54

1. Nie negocjuj z Komornikiem. Tylko z wierzycielami.
2. Ustal czy umowy bankowe były ubezpieczone
3. Najważniejsze, czy Tata otrzymał nakazy sądowe?
MarekG

Postprzez Pixie » 21 kwi 2018, o 23:11

Dziekuje za odpowiedz. Tak pomyslalam, ze moze sprobuje z wierzycielami (bankami). Strasznie sie tego boje, bo to jak walka o zycie...Nie wiem czy byly ubezpieczone; domyslam sie ze to ma jakies znaczenie...
Z tego co wiem, to jest juz cos z sadu, ale jeszcze nie znam szczegolow.
Co by to oznaczalo? Czy to bardzo skomplikowaloby te beznadziejna sytuacje??
Pixie

Postprzez MarekG » 22 kwi 2018, o 07:00

Widzisz, to nie takie proste. Jak od złej strony się do tego zabierzesz to nic z tego nie będzie. Nie łap kilku srok za ogon bo wszystkie uciekną.Zacznij od podstawowej rzeczy: Ustal na podstawie jakich tytułów wykonawczych toczą się egzekucje przeciw tacie. Jak to ustalisz, kolejnym krokiem jest ustalenie czy Tata otrzymywał nakazy sądowe ( czy przychodziły na adres gdzie mieszka). Jak ustalisz te dwie rzeczy to: przeczytaj dokładnie umowy kredytowe bankowe pod kątem ubezpieczenia ( czy Było zawarte i czy składkę pobrano z góry). Zrobisz jak uważasz ale bez tej wiedzy nic nie wskorasz.
MarekG

Postprzez Pixie » 22 kwi 2018, o 23:59

Na pewno skorzystam z Twojej rady, za ktora bardzo dziekuje! Naprawde. Czy moge sie jeszcze zapytac jakie znaczenie maja odpowiedzi na sugerowane przez Ciebie pytania? Np czy / na co nakazy sadowe, ubezpieczenia itd?
Przepraszam za naiwne pytania, po prostu probuje zrozumiec ‘co by bylo gdyby’... Ja chce sie font ze przygotowac, bo bardzo chce pomoc tacie, rodzicom, a przyznaje ze ta sprawa gryzie mnie I oniesmiela, bardzo stresuje.
Pixie

Postprzez AntywindykatorNet » 23 kwi 2018, o 07:43

Jeśli korespondencja z sądu przychodziła na zły adres, można próbować podważyć Nakaz Zapłaty i uwolnić się od Komornika.
AntywindykatorNet

Postprzez MarekG » 23 kwi 2018, o 08:36

Pixie

Możesz być pewna, że pytania nie są przypadkowe. Po części Kolega odpowiedział po co. Wszystko w Twoich rękach. Podpowiem, załóż Tacie konto w e-sądzie, tam pewnie będzie ciekawy materiał. Szczególnie Alior Banku
MarekG

Postprzez Pixie » 28 kwi 2018, o 13:05

Ok, zbieram wiesci...
Korespondencja niestety dobrze zaadresowana, przychodzila na adres domowy.
Zatem: Getin, Alior i Nest banki wystąpiły o egzekucję należności zgodnie z wyrokami sądowymi, tj. skierowały sprawy do komorników (tak jak wspominalam wczesniej).
Ojciec, z tego co wiem jeszcze czeka na decyzje cxy banki pozwola mu splacac to w ratach. Prawie na pewno nie, i zazadaja natychmiastowej splaty - bo on nigdy nie wywiazsl sie z takich zobowiazan z nimi jak sie wczesniej ‘dogadywal’, bo po prostu nie mial kasy, nie dawal rady.
Zero szansy, bo on nie ma nic. Juz mu siedza na wszystkim, jedna z pozyczek jest nawet pod zastaw zdezelowanego samochodu.
Wciaz nie wiem jeszcze czy pozyczki ubezpieczone.

Mam detale ludzi, ktorzy z nim negocjowali z bankow, przypuszczam ze to sa osoby, z ktorymi bede sie kontaktowac.
Radzicie telefoniczny czy listowy kontakt?
Ja w ogole nie wiem czy nawet beda chcieli ze mna rozmawiac...

Jestem okropnie zla ze dowiedzialam sie o tym tak pozno! I po prostu chodze w kolko probuje COS wymyslic..,
Pixie

Postprzez MarekG » 29 kwi 2018, o 06:37

Pixie
Podstawą jest zachowanie zimnej głowy. Teraz musisz zdobyć kopię umów kredytowych każdego z banków gdzie tata ma komornika. Nie rób nic pochopnie. Nie dzwoń do banków, komorników. Musisz mieć 100% wiedzy. Miesiąc w tą czy w tą nic nie zmieni.
MarekG

Następna strona

Powrót do Forum dla zadłużonych