Nie pracuję, od pół roku nie spłaciłam ani jednej raty! Co robić?

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez kotka, Lipiec 1, 2013.

  1. kotka

    kotka New Member

    Mam zadłużenie kredytowe w wysokości 50 000 zł.
    Nie pracuję, od pół roku nie spłaciłam ani jednej raty!
    Bank napisał juz pismo upominające i to które wysyła się przed wszczęciem postępowania sądowego!
    A ja nie mam z czego płacić. Sama wychowuję synka z alimentów w kwocie 500 zł

    Co robić!!
     
  2.  
  3. bady85

    bady85 New Member

    Re: Co robić?

    jak dawno powstało to zadłużenie?
     
  4. sokrates

    sokrates New Member

    Bank w takiej sytuacji ma prawo skierować sprawę do sądu. Najlepiej w tej sytuacji byłoby przemyśleć nieco tę sprawę i znaleźć sposób na spłatę tego zadłużenia i to jak najszybciej. Jednocześnie należy udać się do banku i porozmawiać o swojej sytuacji, przedstawiając jednocześnie rzeczowo swoją sytuację.
     
  5. tiamo

    tiamo New Member

    Czym prędzej radziłbym podjąć pracę i rozmowy z bankiem na temat sposobu spłacenia zadłużenia. Jeśli pozostanie pani bezczynna w tej kwestii na pewno dojdzie do ustanowienia komornika, który może zająć elementy majątku trwałego.
     
  6. Seweryn

    Seweryn New Member

    I Ty tak spokojnie sobie żyjesz przez pół roku? Powinnaś już dawno udać się do banku na rozmowę i przedstawić swoją sytuację - wspólnie ustalilibyście nowe warunki kredytu itd. A teraz nie wiem czy bank będzie Cię traktować poważnie skoro unikałaś kontaktu a do tego odsetki cały czas są naliczane. Przez pól roku nie znalazłaś innego zatrudnienia??? 500 zł z alimentów, jeszcze powinnaś dostać coś z opieki społecznej, pewnie grosze ale zawsze coś... Jak dla mnie ta historia jest jakaś dziwna.


    tuk.pl - sprawdź nasze propozycje kredytowe
     
  7. maniec

    maniec New Member

    Zasadniczo powinnaś dawno porozmawiać z bankiem o twojej sytuacji. Póki nie jest za późno możesz to zrobić. Nie ma gwarantowanych efektów, ale zasadniczo bank może pójść na jakąś ugodę i będzie ci łatwiej.
     
  8. serene1

    serene1 New Member

    mi pomogli ostatnio ludzie z http://www.pozyczki-bez-bik.pl.pl szybko i sprawnie wszystko załatwiłam. Nie sprawdzali mi bik. Umowa jasna i przejrzysta. Mam obciążenia komornicze i nie ciekawą historię kredytową.
     
  9. weronikakosma

    weronikakosma New Member

    Może będziesz mogła podjąć jakąś pracę nawet na pół etatu tak abyś mogła opiekować się dzieckiem i spłacać zadłużenie a nie zaciągać nowego zobowiązania.
     
  10. MateuszK

    MateuszK New Member

    - Jeśli ma Pani kredyty rzuciłbym okiem czy mają ubezpieczenia [można z nich zrezygnować na poczet długu]
    - Jeśli sytuacja popsuła się podczas, gdy działało ubezpieczenie w kredycie chroniące od np. utraty pracy warto też rzucić okiem na zapisy

    Poza tym szerzej, bo nic nie wiadomo :(
     
  11. katarzynakone

    katarzynakone New Member

    Warto zgłosić się po poradę z konsultantem prawnym telefonicznie lub przez czat.
    Może uda sie wystosować pismo , które w jakimś stopniu umorzy lub zamrozi na jakiś czas Twoje zobowiązanie.
    Ty w tym czasie znajdziesz pracę i jakoś się wszystko ułoży. Podstawa to szybkie działanie aby nie naliczały się
    odsetki karne. Zyczę powodzenia
     
  12. deboradel

    deboradel New Member

    Może warto wejść w ugodę z bankiem i poprosić o ,,wakacje kredytowe" i opisać swoją sytuację.
     
  13. wartownik

    wartownik New Member

    Wakacje kredytowe nic tu nie pomogą, tylko odsetki wzrosną i dług również. Ja bym po prostu zajął się negocjacją z wierzycielami. Tylko, że dług jest spory i nie spłacała Pani ani jednej raty nie jest Pani zbyt wiarygodna i przydałaby się pomoc prawnika, który zająłby się negocjacjami i analizą prawną i finansową. Jak już to polecam prawnika z jakiejś e-kancelarii, gdzie cena takich usług jest mniejsza niż w zwykłych kancelariach.
     
  14. franczeska

    franczeska New Member

    Słyszałam ,że takie kancelarie internetowe są tańsze, a porady maja darmowe.
    Warto działać a nie stać w miejscu.
     
  15. wartownik

    wartownik New Member

    Przede wszystkim należy się ruszyć i podjąć pracę. Nie wierzę, że nie ma Pani nikogo z rodziny kto nie mógłby w tym czasie zająć się synem. Potem trzeba wystosować prośbę do banku o zmniejszenie rat i umorzenie ewentualnych odsetek. Bank może się nie zgodzić, bo nie wykazała Pani żadnych chęci do spłaty kredytu, wtedy może Pani się zgłosić do e-kancelarii prawnych, które mogłyby zająć się negocjacjami. Takie rozwiązanie jest lepsze niż branie jakiejś pożyczki.
     
  16. wartownik

    wartownik New Member

    Ależ ty dowcipny pryszczaty zboku.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Nie pracuję pół Forum Data
Zmniejszanie rat kredytu - współpracujemy z pośrednikami Forum dla zadłużonych Czerwiec 2, 2015
Mam 190 000 długu przez granie, pracuję na dwa etaty i spłacam to wszystko... Historie zadłużonych Maj 29, 2018
Pracuje ile moge ale jedynie starcza na przedluzenia chwilowek Forum dla zadłużonych Styczeń 8, 2014
Wynagrodzenie za pół miesiąca pracy Zajęcie komornicze Październik 30, 2022
Zabrane całe wynagrodzenie Forum dla zadłużonych Maj 5, 2021

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie