Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Dług wezwanie do sądu

Porady i pomoc zadłużonym jak wyjść z pętli długów.

Dług wezwanie do sądu

Postprzez dugijohn » 2 mar 2018, o 07:51

Witam, otrzymałem list z sądu z wezwaniem na sprawę odnośnie niezapłaconych rat za szkołę.

Zapisałem się w 20 13 r. do szkoły, w której płaciłem co miesiąc czesne. Nie byłem ani razu na zajęciach, płacąc czesne, po czym zrezygnowałem z pobierania nauki. Umowa była tak skonstruowana, że musiałem zapłacić do końca semestru, mimo że wypisałem się na początku drugiego semestru. Szkoła wysłała zwykłym listem w 20 14 jeden monit do zapłaty. Ja sprawę odsunąłem na bok i najzwyczajniej zapomniałem. Wczoraj dostaję list z wezwaniem na rozprawę. 1700zl do zapłacenia plus odsetki jakieś 1000 złotych. Chcę zapłacić, ale to bardzo dużo dla mnie. Jak można poprowadzić tę sprawę?

ps. Chcę zapłacić, bo umowę podpisałem i zgodziłem się na ich warunki. Po prostu zapomniałem o tym, a monitów przez ostatnie trzy lata nie dostałem..
Sprawa jest przegrana gdybym próbował nie płacić.
Dostałem informację, jeżeli spłacę w ciągu najbliższych dwóch/trzech tygodni sprawę wycofają z sądu. Czy jest sens doprowadzić tę sprawę na wokandę i ubiegać się o zmniejszenie kwoty, lub rozratowanie przed sądem?
dugijohn
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 mar 2018, o 07:43

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

 
Posty: 234
Dołączył(a): Cz lip 05, 2006 10:29 am

Re: Dług wezwanie do sądu

Postprzez Tomasz11 » 2 mar 2018, o 17:29

Z informacji jakie Pan podał wynika, że roszczenie jest najprawdopodobniej przedawnione. Jeżeli tak jest może Pan podnieść zarzut przedawnienia i odmówić zapłaty.
Jeżeli mimo to chce Pan spłacić zadłużenie najlepiej porozumieć się z wierzycielem i zawrzeć ugodę sądową na rozprawie. Roszczenie zostanie np. rozłożone na raty i zostaną zniesione koszty procesu.
Tomasz11
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 sty 2018, o 19:39
Powrót do Forum dla zadłużonych 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]