konto bankowe

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez daszadadada, Grudzień 26, 2017.

  1. daszadadada

    daszadadada New Member

    Witam. Nie wiem jak mam rozumieć obowiązujące przepisy - chodzi o kwotę wolną od zajęcia na rachunku bankowym. 75 % minimalnego wynagrodzenia to będzie w 2018 roku 1575 zł. Teraz kilka przykładów:

    sytuacja 1 - stan konta 0 pln wpłata 1600 czyli komornik z automatu zajmuje 25. Tu sprawa jest oczywista.

    sytuacja 2:
    stan konta 0
    wpłata 1575 stan konta 1575
    wypłata 500 stan konta 1075
    wpłata 600 stan konta 1675.

    Teraz pytanie czy komornik zajmuje kwotę 100 zł (1675-1575) czy zajmuje 600 bo już wcześniej było 1575?
     
  2.  
  3. daszadadada

    daszadadada New Member

    odpowie ktoś?????????????????100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków100znaków
     
  4. daszadadada

    daszadadada New Member

    bardzo prosiłbym o odpowiedź :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
     
  5. zbyszekr114

    zbyszekr114 New Member

    Witam.Jak tak to rozumiem ;w/g ustawy o wolnej kwoty zajęcia ,jest kwota z umowy o pracę w 2018roku; 2100x75=1575zl tak jak piszesz i jest to kwota odnawialna co miesiąc jeżeli wypłacisz 500 a następnie wpłacisz 600zł kwota ta będzie zabrana przez komornika ,chyba że te 600zł będzie także kwotą wolną od zajęć kom.500plus itd. może jeszcze ktoś to potwierdzi lub zaprzeczy .
     
  6. daszadadada

    daszadadada New Member


    sorry, ale ja właśnie o to pytam. Z Twojej wypowiedzi wynika, że zabierze 600 albo i nie :)
     
  7. zbyszekr114

    zbyszekr114 New Member

    Zapytaj radcy prawnego ,ja tylko wyraziłem moje zdanie ,które oparłem na tym co przeczytałem w necie .wszystko co wpłynie(zostanie wpłacone) w danym miesiącu na konto ponad kwotę wolą od zajęć komorniczych będzie zabrane .bank i komornik już o to zadba .Moim zdaniem zabierze wpłacone 600zł
     
  8. daszadadada

    daszadadada New Member

    mi się też tak wydaje - pytanie tylko kiedy ten limit jest odnawiany - czy na przykład 1 każdego miesiąca czy według widzi mi się komornika
     
  9. daszadadada

    daszadadada New Member

    Wypowie się ktoś jeszcze? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
     
  10. MarekG

    MarekG Member

    Od 1 dnia miesiąca kalendarzowego do ostatniego dnia tego miesiąca będziesz miała do dyspozycji kwotę 1575.Wszystko ponad tą kwotę trafi do komornika. Zwolnione z egzekucji są: alimenty, środki pomocy społecznej i tp
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - konto bankowe Forum Data
Komornik a konto bankowe Forum dla zadłużonych Marzec 8, 2018
Konto pozabankowe, komornik nie ruszy. Zajęcie komornicze Wrzesień 30, 2017
Mam co miesiac zajęte konto bankowe - co robić? Forum dla zadłużonych Lipiec 14, 2017
Komornik wszedł na część mojego macierzyńskiego oraz konto bankowe Forum komornik Listopad 24, 2016
Konto bankowe dla osoby zadłużonej. Najlepszy Nest Bank? Negocjacje z bankami Lipiec 17, 2015

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie