Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Kuki i zastraszanie

Porady i pomoc zadłużonym jak wyjść z pętli długów.

Kuki i zastraszanie

Postprzez Embel85 » 22 mar 2018, o 09:56

Witam, ok. grudnia 2017 r. zaciągnęłam chwilówkę w firmie Kuki - ok 1900 zł do spłaty na dzień dzisiejszy. Zmusiła mnie do tego ciężka sytuacja finansowa. Miałam wtedy pracę w Polsce, jednak otrzymywane pieniądze nie pozwalały na normalną egzystencję. W styczniu 2018 r. postanowiłam wyjechać do Wielkiej Brytanii. Pożyczkodawca był na bieżąco informowany o zmianie sytuacji, zmianie adresu. Wielokrotnie prosiłam o porozumienie w sprawie spłaty, rozłożenie na raty. Niestety Kuki nie chce słuchać moich argumentów. Firma przybrała drogę zastraszania.
13 marca otrzymałam maila z informacją o przekazaniu sprawy do windykacji zewnętrznej, a już po kilku dniach 16 marca dostałam informację o skierowaniu sprawy do sądu. 20 marca przyszedł mail o skierowaniu sprawy na drogę egzekucji komorniczej w Wielkiej Brytanii i mieście, w którym mieszkam (dodam że wynajmuję tu jedynie pokój, a właściciele to obcy mi ludzie).
Kuki zdecydowanie przekracza swoje kompetencje i zastraszaniem mnie próbuje wyegzekwować płatność. Nie uchylam się od płatności, o czym informowałam firmę. Przekazałam im również informację, że dopiero rozpoczęłam pracę w Wielkiej Brytanii i z końcem marca zacznę regulować płatność. Niestety firma obrała drogę zastraszania. Bardzo proszę o pomoc. Poniżej tylko trzy wybrane maile od firmy Kuki. :(

------ Wiadomość oryginalna ------
Temat: Kuki.pl – skierowanie sprawy do komornika
Data: 2018-03-20 7:03
Nadawca: "Kuki.pl"

Witaj ***

Informujemy, że nadal nie odnotowaliśmy spłaty zadłużenia z tytułu pożyczki numer 922252002. Na dzień dzisiejszy kwota do zwrotu wynosi 1.978,95 zł i z każdym dniem jest powiększana o maksymalne odsetki za opóźnienie!

Rażące opóźnienie w spłacie zadłużenia zmusza nas do skorzystania z przysługującego nam prawa przeprowadzenia postępowania egzekucyjnego przez komornika z właściwością terytorialną dla miasta ***, uk.

Jest to ostatnia szansa na kontakt z Kuki.pl i ustalenie indywidualnego planu spłat pożyczki!

Saldo pożyczki można sprawdzić po zalogowaniu na Profil Klienta:

Profil Klienta

Pozdrawiamy,
Dział Windykacja Klienta Kuki.pl

Kuki
+48 22 349 94 12
windykacja@kuki.pl
www.kuki.pl

Temat: Kuki.pl – pozew sądowy
Data: 2018-03-16 7:04
Adresat:***

Witaj ***,

W dalszym ciągu nie zostało uregulowane zadłużenie z tytułu pożyczki numer 922252002. Na dzień dzisiejszy kwot do zwrotu wynosi 1.976,35 zł i z każdym dniem jest powiększana o maksymalne odsetki za opóźnienie!

Z uwagi na brak chęci polubownego załatwienia sprawy z Pani strony, niniejszym informujemy o przekazaniu sprawy do Działu Prawnego Kuki.pl w celu sporządzenia pozwu sądowego.

Pozew przeciwko Pani zostanie złożony w VI Wydział Cywilny Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie.

Jest to ostatnia szansa na kontakt z Kuki.pl i ustalenie indywidualnego planu spłat pożyczki!

Profil Klienta

Pozdrawiamy,

Kuki
+48 22 349 94 12
windykacja@kuki.pl
www.kuki.pl

Temat: Kuki.pl – przekazanie sprawy do windykacji zewnętrznej
Data: 2018-03-13 7:03
Adresat: ***;

Witaj ***,

Informujemy, że w związku z brakiem uregulowania pożyczki w kwocie 1.974,39 zł Pani zadłużenie zostało zakwalifikowane do portfela długów, które zostaną przekazane do windykacji zewnętrznej.

Proszę się spodziewać bezpośredniego kontaktu ze strony wyspecjalizowanej firmy windykacyjnej.

Jeżeli dokonali Państwo zmiany adresu zamieszkania, to prosimy o jego aktualizację, co pozwoli nam na skuteczne prowadzenie dalszych działań windykacyjnych.

Profil Klienta

Pozdrawiamy,

Kuki
+48 22 349 94 12
windykacja@kuki.pl
www.kuki.pl
Embel85

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: Kuki i zastraszanie

Postprzez IF85 » 23 mar 2018, o 06:59

Proszę o kontakt w tej sprawie: ifconsulting8500@gmail.com. Jestem doradcą finansowym i pomagam osobom zadłużonym.
IF85

Re: Kuki i zastraszanie

Postprzez AntywindykatorNet » 23 mar 2018, o 08:32

Tu nie ma żadnego zastraszania. Ewentualnie informacja o komorniku dosyć nieprecyzyjna. Najlepszym wyjściem w Pani przypadku jest założenie konta na stronie e-sądu i pilnowanie tego zapowiedzianego pozwu.
AntywindykatorNet

Powrót do Forum dla zadłużonych