Niespłacone pożyczki, chwilówki z 2019 roku - czy muszę zapłacić

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez Dawid87, Październik 3, 2017.

  1. Dawid87

    Dawid87 New Member

    Witam,

    2 sprawy do poruszenia na forum, proszę o pomoc :

    1) Mam niespłacone pożyczki z terminem wymagalności spłaty z miesięcy : marzec;kwiecien i maj z roku DWA TYSIĄCE CZTERNAŚCIE. Sprawy z firm pożyczkowych zostały przekazne do windykacji. Sprawy przez te firmy nie są prowadzone przez sąd ani komornika. W ostatnim czasie firmy do mnie wydzwaniają i domagają się uregulowania zaległości.

    Moje pytanie brzmi, czy muszę uregulować moje zobowiązania?
    Z tego co wyczytałem w internecie to po 3 latach taki dług jest przedawniony i nie ma konieczności jego spłaty, czy to prawda?

    2) Mam także pożyczkę wziętą w firmie chwilówkowej z terminem wymagalności spłaty na 13.04.DWA TYSIĄCE CZTERNAŚCIE. Firma przekazała ją w dniu 27.03.2017 rok do sądu, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem wezwania do sądu na razprawę. Z tego co wiem jej termin jest jeszcze nie ustalony. Czy podobnie jak w pierwszej sprawie będę mógł ewentualnie skorzystac z tego, że po 3 latach dług zostaje przedawniony.

    Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.
     
  2.  
  3. Dawid87

    Dawid87 New Member

    Re: Niespłacone pożyczki, chwilówki z 2019 roku - czy muszę zapłacić

    Witam,

    CHODZI MI O POZYCZKI Z ROKU DWATYSIĄCE TRZERNASTEGO , NIE WIEM DLACZEGO PO NACIŚNIĘCIU WYŚLIJ ZMIENIA SIĘ NA 2016.
     
  4. member419

    member419 Guest

    Re: Niespłacone pożyczki, chwilówki z 2016 roku - czy muszę zapłacić

    Wg mnie jak ktoś pożyczył Ci pieniądze to powinieneś je oddać i tyle w temacie.
    W zasadzie pogardzam wszelkiej maści lichwiarstwem i stąd moje posty które mniej lub bardziej trafnie pomagają jak sobie radzić w długach ale w sytuacji o której piszesz niestety brak jakichkolwiek okoliczności które pozwalałyby na jakiekolwiek współczucie.

    Pamiętaj że karma wraca - zawsze o tym myślę ilekroć za dużo wypiję

    Przedawnienie roszczeń to przepis na który możesz powołać się w sądzie - jak odbierzesz nakaz zapłaty, windykacja nie okaże się cwańsza niż Ty... poza tym można nawet bez Twojej wiedzy skutecznie przeciągać przedawnienie i później trudno się z tego wyplątac, co możliwe że w Twojej sytuacji nei bedzie miało miejsca
    Ucieczka jest dobra jeśli nie ma innego wyjścia...
    Co do zasady tego typu roszczenia przedawniają się z upływem lat trzech liczy się to od terminu spłaty każdej z rat z osobna do dnia oddania sprawy do sądu - w drugim przypadku nie ma przedawnienia - można jednak się tym bronić, choćby na czas
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Niespłacone pożyczki chwilówki Forum Data
Komornik z tytułu niespłaconego kredytu po zmarłym ojcu. Pomocy! Forum dla zadłużonych Wrzesień 29, 2016
Niespłacone długi za studia Jak wyjść z długów Maj 13, 2013
Poszukuję prywatnej pożyczki w kwocie 2000 Pożyczki prywatne Listopad 9, 2020
Potrzebuje Pilnie pożyczki !!! Forum dla zadłużonych Listopad 8, 2020
Potrzebuje Pilnie pożyczki od osoby prywatnej... Pożyczki prywatne Listopad 8, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie