Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

przez długi szuka mnie policja. co robić.

Porady i pomoc zadłużonym jak wyjść z pętli długów.

przez długi szuka mnie policja. co robić.

Postprzez problematyczna » 10 kwi 2016, o 20:16

Witam,
Zdecydowałam się napisać tę wiadomość, bowiem mam poważny problem:( Dwa lata temu podjęłam się zadania / zlecenia , które okazało się nie osiągalne. Źle oszacowałam swoje szanse . Efektem tych działań , stało się, że w wieku 30 lat, jestem zadłużona na 350.000 zł.
jeden wierzyciel umieścił na youtube "ostrzeżenie". W tym filmie jest podane moje nazwisko. Jak tylko staram się, pozyskać pracę lub zlecenie, to niestety je tracę, ponieważ łatwo to sprawdzić. Przez co nie mogę znaleźć stałej pracy czy zlecenie. I tak od dwóch lat. Wierzyciele, komornicy, sądy nachodzą moją rodzinę. Ja sama mam adres ukryty. Nie odbieram korespondencji, bo nie mieszkam w mieście zameldowania. Ponieważ nie odbieram pism, zaczęła szukać mnie policja. Sprawa jest skrajnie tragiczna, bo nie wiem co robić. Być może to tak wygląda , że do tej pory unikałam swoich zobowiązań, ale nie jest to prawdą. Próbowałam znaleźć pracę, cokolwiek aby zacząć od najmniejszej do największej kwoty. Nie wiem jak wyjść z tego, co robić. Boże pomóż mi, bo jedyne co to przychodzi podciąć sobie żyły, chociaż to i tak nie rozwiąże sytuacji. Tak bardzo chciałabym chociaż część oddać. Bardzo proszę o poradę.

Z góry wszystkim dziękuje
problematyczna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 20:05

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

 
Posty: 234
Dołączył(a): Cz lip 05, 2006 10:29 am

Re: przez długi szuka mnie policja. co robić.

Postprzez ortmezul » 12 kwi 2016, o 06:51

hmmm trochę mało szczegółów Pani podała, aby coś wyrokować. Niemniej najgorszym rozwiązaniem jest unikanie korespondencji. Dla wielu osób jest to paradaoksalna wiadomość, ale korespondencję (nawet stresującą) zawsze trzeba odbierać. Ma to swoje plusy - wiemy co się dzieje.
Zakładam, że dług wynika z jakiegoś niespłaconego zadłużenia? jednego czy wielu? jest to dług prywatny czy wynikający z jakiejś działalności? odpowiedź na te pytania jest kluczowa dla dalszej rozmowy. Dlaczego?! Ponieważ przy zadłużeniu na poziomie 350 000 pozostaje tylko ścieżka upadłości (firmowej lub konsumenckiej).
Proszę podać jakieś szczegóły zadłużenia, oczywiście bez podawania nazw itd. a wtedy mogę napisać coś bardziej konkretnego.
ortmezul
 
Posty: 52
Dołączył(a): 19 mar 2016, o 12:44

Re: przez długi szuka mnie policja. co robić.

Postprzez problematyczna » 13 kwi 2016, o 05:09

Witam. Dziękuje. Tak , zadłużenie wynika z działalności gospodarczej a na na nią składa się kilkanaście faktur. Teraz wiem, że źle zrobiłam nie odbierając listów. Z czym wiąże się taka upadłość?
problematyczna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 20:05

Re: przez długi szuka mnie policja. co robić.

Postprzez ortmezul » 13 kwi 2016, o 06:06

W bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że każdy przedsiębiorca ma obowiązek złożenia wniosku o upadłość firmy gdy wartość zobowiązań przekracza majątek firmy. Oczywiście taki wniosek można zlożyć i po terminie, ale wtedy dłużnik naraża się o sankcje (np. zakaz prowadzenia działalności do lat 10).
Gdy wniosek się złoży to są dwie drogi: wniosek zostanie przyjęty lub odrzucony. Odrzucony może być ze względu na wady formalne lub ubóstwo masy (brak środków do przeprowadzenia upadłości).
gdy wniosek zostanie przyjęty to wchodzi syndyk, przygotowuje spis wierzycieli (lista wierzytelności), spienięża majątek itd.
Gdy sąd odrzuci wniosek ze względu na ubóstwo masy, otwiera się co prawda droga do upadłości konsumenckiej, ale to już byt skomplikowana sytuacja aby rozpisywać się na forum.
ortmezul
 
Posty: 52
Dołączył(a): 19 mar 2016, o 12:44

Re: przez długi szuka mnie policja. co robić.

Postprzez janujozefczyk » 5 maja 2016, o 16:59

najlepiej jakbys podjeła prace za granica w Anglii np, urywa sie kwestia od komornika
sam mialem gigantyczny problem pomogłem tam zaczepic sie kilkunastu osobom tam problemu z praca nie ma
janujozefczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 16:53

Re: przez długi szuka mnie policja. co robić.

Postprzez ortmezul » 5 maja 2016, o 21:12

janujozefczyk napisał(a):najlepiej jakbys podjeła prace za granica w Anglii np, urywa sie kwestia od komornika
sam mialem gigantyczny problem pomogłem tam zaczepic sie kilkunastu osobom tam problemu z praca nie ma
ja chcesz cos wiecej to janujozefczyk@wp.pl

po co jechać do Anglii ogłaszać upadłość, jak w Polsce można zrobić to samo za 30 zł opłaty sądowej? a tam trzeba przesiedzieć pół roku, aby nabyć prawa.....
ortmezul
 
Posty: 52
Dołączył(a): 19 mar 2016, o 12:44
Powrót do Forum dla zadłużonych 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]