zadłużona firma

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez drazetka1991, Styczeń 27, 2015.

  1. drazetka1991

    drazetka1991 New Member

    witam mam spore zadłużenie w ZUS i US, nie mogę wziąć kredytu aby je spłacić bo mam problemy z BIK-iem. Chcę zamknąć działalność, a mój brat tą samą działalność otworzy pod inną nazwą, a ja mu po prostu wynajmę maszyny, oraz halę, mnie zatrudni na 3/4 etatu, i będę pomału moje długi spłacać, ale firma będzie czysta. Czy to dobre rozwiązanie sprawy?
     
  2.  
  3. ANTYWINDYKA

    ANTYWINDYKA New Member

    To nie jest dobry pomysł. Inaczej, wiem, o co Ci chodzi i co chcesz zrobić, ale na pewno nie w ten sposób.
    Twoje rozwiązanie niczego nie zmieni i dalej będziesz pod obstrzałem.
     
  4. Antoni

    Antoni New Member

    http://abcapital.pl/
    Trzymaj to jest numer do kancelarii, która udziela darmowych porad prawnych. Może oni ci pomogą.
    Upewnij się że prawnie twoja firma jest bezpieczna, bo jestem pewien że w momencie jak zobaczą że twój brat ,,wznowił" działanie firmy spróbują dorwać się do ciebie przez firmę.
     
  5. member419

    member419 Guest

    Jeśli wynajmiesz bratu to nadal maszyny będą Twoje - co prawda nei będizesz nimi faktycznie władać ale w świetle przepisów choćby podatkowych będziesz uzyskiwać korzyść majątkową z maszyn. Jeśli chodziłoby o same długi i o firmę jako jej nazwę - nie ma sprawy, zamykasz, otwiera brat, działasz dalej tylko pod przykrywką brata i możesz sobie spłacać do us... śmierci
    Majątek ruchomy niestety jest Twój i zwykłą czynnością prawną nie uchronisz go spod ewentualnego zajęcia.
    Inna sprawa że wierzyciel musiałby wskazać do zajęcia urządzenia i maszyny działajace w zupełnie innej firmie, co wcale nie jest oczywiste
     
  6. wartownik

    wartownik New Member

    To sa nadal twoje maszyny i pewnie pójdą pod młotek.
     
  7. monia

    monia New Member

    a opcja sprzedania maszyn bratu?
     
  8. Helena90

    Helena90 New Member

    A może pożyczka prywatna na spłatę wszystkich zobowiązań? Bierzesz, spłacasz wszystkich wierzycieli i z tym masz już spokój, a zostaje Ci tylko jedna pożyczka od prywatnej osoby, którą na spokojnie możesz spłacać prowadzonej działalności.
     
  9. member419

    member419 Guest

    Każda czynność prawna mająca na celu udaremnienie możliwości zaspokojenia wierzyciela może zostać podważona, w sytuacji Twojej niewypłacalności
    Jeśli osoba spokrewniona dokonuje zakupu - podważyć czynnośc można bardzo łatwo bo istnieje domniemanie że osoba kupująca wiedziała o tym że dłużnik ma problemy i w tym celu pozornie pozbywa się majątku, dlatego musiałabyś sprzedając maszyny dokonać to poprawnie z punktu widzenia prawno - podatkowego i najlepiej z tej sprzedaży wpłacić jakies środki na rzecz wierzycieli.

    Można tą czynność przeprowadzić przez osobę trzecią - wówczas udowodnienie działania w złej wierze jest trudniejsze, nawet jeśli maszyny sprzedano później bratu...
    zależy o jaki chajs chodzi i jaka jest struktura wierzycieli.
    US i ZUS raczej nie wystąpi do Sądu ze Skargą Pauliańską chyba że po złości...
     
  10. Magdalena

    Magdalena New Member

    A może skorzystać z usług firmy, która się tym zawodowo zajmuje? Jest kilka na rynku, ja akurat korzystałam z pomocy *************. Zajmują się tego typu sprawami właśnie, ale też faktoringiem czy hipotekami. Bardzo sympatyczni i przede wszystkim doświadczeni. Zobacz na ich stronie i zadzwoń, zapytaj - myślę, że bez problemu ci coś doradzą.
     
  11. rozwiazywacz2

    rozwiazywacz2 New Member

    https://www.forum-kredytowe.pl
    trzymaj tutaj namiar do bezplatnych specjalistow, ktorzy sie takimi sprawami na codzien. zapytaj - pomoga !
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - zadłużona firma Forum Data
Zadłużona firma transportowa Forum dla zadłużonych Marzec 15, 2015
Zadłużona firma/przedsiębiorca? Zadzwoń! Udzielę pożyczki Styczeń 19, 2015
Zadłużona szuka pomocy. Forum dla zadłużonych Sierpień 31, 2019
Zadłużona kobieta Historie zadłużonych Styczeń 4, 2017
Zadłużona i załamana Historie zadłużonych Październik 25, 2016

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie