Windykacja ma prawo?

Temat na forum 'Forum windykacja' rozpoczęty przez tyrebiusz, Grudzień 23, 2013.

  1. tyrebiusz

    tyrebiusz New Member

    Czy firma windykacyjna ma jakiekolwiek inne prawa poza wysyłaniem do dłużnika monitów wzywających do spłaty zadłużenia?
     
  2.  
  3. wiktor5

    wiktor5 New Member

    Windykacja nie ma innego prawa. Moze tylko wysyłać upomnienia i monity. Nie może niczego zająć. Nie ma do tego prawa.
     
  4. franczeska

    franczeska New Member

    Ja jestem zdania ,że dobrze jest załatwiać sprawy na etapie polubownym.
     
  5. wartownik

    wartownik New Member

    Jasne, że byłoby dobrze załatwić wszystko na etapie polubownym, ale raz że mało firm windykacyjnych jest skłonna na taką opcję z uwagi, że wolą naciągnąć klienta na większe koszta związane z rozprawą sądową. A dwa ciężko uzyskać kontakt z dłużnikami i dojść do porozumienia.
     
  6. katarzynakone

    katarzynakone New Member

    Windykacja może może wnieść pozew do Sądu co powoduje ,że przerywa bieg przedawnienia.
    Nie musimy się obawiać ,że nasze roszczenie przepadnie.
    Dodatkowo będą naliczane odsetki od przysądzonej kwoty.
     
  7. franczeska

    franczeska New Member

    Zgadza się ale dłuznik tez może wnieść sprzeciw do sądu od nakazu zapłaty
    i wtedy wstrzymuje cały proces działań.
     
  8. malwinawit

    malwinawit New Member

    Windykator działa w imieniu klienta i dzięki windykacji sądowej z wykorzystaniem sądu internetowego
    z pomocą adwokata lub radcy prawnego jedynie za 1,25% kwoty głównej roszczenia bo tyle wynosi
    opłata sądowa można skutecznie uzyskać nakaz zaplaty.
     
  9. romanwaldecki

    romanwaldecki New Member

    Pracownicy windykacji mają jak najbardziej prawo do egzekwowania należności. Proponuje zapoznać się terminami windykacyjnymi, by wiedzieć jakie podjąć działania w momencie występowania długu.
     
  10. Wojtek

    Wojtek New Member

    Guzik prawda! Windykator może co najwyżej łaskawie poprosić o spłatę długu. A dłużnik ma prawo wypieprzyć windykatora na zbity pysk jeśli nie chce z nim rozmawiać.

    Ergo: WINDYKATOR nic nie może zrobić.

    Notabene: jakie są dwa najbardziej obrzydliwe zawody na świecie?

    Odpowiedź: Alfons i Windykator.

    Dlaczego: Bo alfons czerpie zyski z czyjejś pracy czyli jest typowym ścierwem-pijawką a windykator windykuje nie swoje długi. Czyli jest chłopcem na posyłki. Dla przypomnienia: jedyną prawną organizacją do ściągania długów w tym kraju jest TYLKO I WYŁĄCZNIE KOMORNIK
     
  11. romanwaldecki

    romanwaldecki New Member

    Nieprawda, firmy windykacyjne mają prawo windykować należności, banki mają prawo, sądy również. Windykatorzy są potrzebni, przykładowo prowadzisz hurtownie i masz klientów, którzy tobie zalegają z fakturami i co będziesz czekał, aż sprawa przejdzie do komornika, czy zaczniesz działać od razu?
     
  12. Wojtek

    Wojtek New Member

    Bzdura !

    Jak ktoś nie chce zapłacić to żaden windykator nie pomoże. Są to dodatkowe koszty które i tak nic nie dają. Tylko komornik może wyegzekwować pieniądze zaś windykator może prosić. Ale proszenie nic nie da jeśli ktoś nie chce zapłacić. Windykatorzy są jak piąte koło u wozu. Niepotrzebni.
     
  13. Neron

    Neron New Member

    Totalna bzdura. Naczytał się pan "mądrości" domorosłych mecenasów prawa albo mądrości antywindyka. A tam już wogóle nie maja o niczym pojęcia.

    Windykator ma pełnomocnictwo wierzyciela i dlatego działa na podstawie prawa o ochronie własności. Windykator nie " moze przyjsci i poprosić" tylko ma prawo przyjść i zażądać zwrotu przedmiotu który zobowiązany w sposób nielegalny włada. Zazwyczaj jednak z windykatorem można się dogadac w przeciwieństwie do komornika. Co do "wypieprzenia" windykatora. Już nie jeden tak zrobił i co ? Windykator skierował sprawę do sądu, uzyskał nakaz zapłaty, zlecił komornikowi egzekucje z ruchomości i uczestniczył razem z komornikiem w zajęciu przedmiotów. A dłuznik w płacz i lament bo przecież w internetach napisali ...............
     
  14. Kobieszuk

    Kobieszuk New Member

    Ja wolę oddać te sprawy w ręce specjalistów, sam sobie nie mogłem poradzić z dłużnikami. Znalazłem windykacje należności warszawa http://kancelaria-windykacja.pl/dlaczego-my i współpracuje już z nimi od dwóch miesięcy i już odzyskali mi ponad 10 tysięcy długu. Sam odzyskiwałem jakieś grosze.
     
  15. Ostrejko

    Ostrejko New Member

    No tak, specjaliści się tym zajmą, po co samemu kombinować. Lepiej powierzyć to komuś, a taki radca zawsze pomoze.
    ___
    http://skplodz.pl/
     
  16. Korki

    Korki New Member

    Rozumiem, że reklamujące się tu firmy windykacyjne chciałyby straszyć dłużników, którzy prawa zwykle nie znają, ale to co tu czytam jest już po prostu śmieszne.

    Windykator MA PRAWO przyjść i zażądać zwrotu pieniędzy - prawda
    Dłużnik jednak NIE MA obowiązku drzwi takiemu windykatorowi otworzyć.

    Windykator MA PRAWO kontaktowąć się z dłużnikiem wszystkimi znanymi sobie sposobami telefon, list, mail, wizyta osobista - prawda
    Dłużnik NIE MA OBOWIĄZKU odbierać jakiejkolwiek z tych form kontaktu

    Windykator MA PRAWO oczekiwać zwrotu pieniedzy i domagać się tego na wszystkie DOZWOLONE PRZEZ PRAWO SPOSOBY
    JEDNAK częste kontakty, które ewidentnie ograniczają wolność i zakłócają spokój dłużnika SĄ UPORCZYWYM NĘKANIEM

    Panowie Windykatorzy takimi przykładami mogę sypać z rękawa, skończcie najpierw prawo a potem piszcie swoje brednie bo w każdym sądzie przegrywacie. Jeżeli będzie wola użytkownikow mogę tych punktów rozpisać o wiele więcej, łącznie z materiałami źródłowymi - o ile to dla kogoś potrzebne.
     
  17. alicjadama

    alicjadama New Member

    miałam styczność z krukiem i dogadaliśmy się właśnie na etapie polubownym, nie jest to aż tak trudne
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Windykacja prawo Forum Data
Windykacja/Odszkodowania/Prawo/Alimenty/rozwody Firmy windykacyjne Opinie Sierpień 7, 2017
Windykacja na koszt dłużnika Forum windykacja Grudzień 10, 2019
Windykacja Forum windykacja Październik 22, 2019
Windykacja Vindix Forum windykacja Sierpień 20, 2019
Pomocy z windykacja Forum dla zadłużonych Sierpień 2, 2019

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie