Własnie spłacam ostatni kredyt!

Temat na forum 'Historie zadłużonych' rozpoczęty przez qog091, Sierpień 2, 2017.

  1. qog091

    qog091 New Member

    Czesć.. czytelnikiem forum jestem od dawna… już rok temu, chciałem opisać swoją historię, jak popadłem w długi… nie było jakoś jednak na to czasu ale wziąłem się w garść i dziś mogę już opisać historię z happy endem!

    Pochodzę z mocno przeciętnej rodziny, mam 30 lat. Moi rodzice oszczędzali na wszystko i wszytskim, wstyd mi było wiele razy w szkole… inni mieli kasę na telefony komórkowe, markowe ciuchy - ja zawsze czułem się gorszy… wszystkie decyzje, które w zyciu podejmowałem, zmierzały do tego aby za wszelką cenę udowodnić sobie i innym, że coś mogę osiągnąć, że też kiedyś będe mógł się pokazać….

    … tutaj pominę spory kawał historii i napiszę w mocnym skrócie - po podjęciu pierwszej poważnej pracy i zarobieniu paru własnych zł, wyprowadziłem się z domu, wziąłem kilka kredytów na urządzenie mieszkania, dobry samochód na którego utrzymanie nie było mnie stać, jakieś raty na sprzęt AGD itp.. w mojej firmie nagle zaczęło się pier*** straciłem dodatkowe źródła dochodów a moje zarobki mocno spadły do kwoty, która nie pozwalała mi na jakąkolwiek egzystencję… wstyd było mi zwrócić się do rodziny o pomoc bo przez ponad rok czasu utworzyłem iluzję jak to dobrze mi się powodzi…..

    … szczęśliwym zbiegiem okoliczności a może i własną pracą i determinacją doprowadziłem jednak do pozytywnych zwrotów w moim życiu. Zmieniłem pracę na znacznie lepszą i lepiej płatną, dostałem awans i podwyżkę. Wysokie zarobki pozwoliły mi na spłacenie wszytskich zobowiązań. Dziś jest dla mnie bardzo ważny dzień bo właśnie pisząc tego posta, spłacam ostatni kredyt gotówkowy w całości - jakieś 4 tysiące i uwalniam się od tego gówna, które co miesiąc wpieprzało mi 75% dochodów. Teraz będę żył jak człowiek, wolny od kredytów, na poziomie… po spłacie zostanie jeszcze po ostatniej wypłacie dobrych kilka tysięcy na oszczędności…

    zamierzam żyć tak samo, to co dotychczas wydawałem na kredyty - będę przynajmniej w części starał się oszczędzać. Moi Drodzy, życzę Wam z całego serca aby i w Waszym życiu nadszedł taki dzień, jak u mnie gdy uwolnicie się od tego wszystkiego. Trzymam mocno za Was kciuki. Mnie się udało a byłem po uszy w bagnie.

    a na koniec pamiątkowy screenshot ;)

    [​IMG]
     
    max11 lubi to.
  2.  
  3. weronikak1990

    weronikak1990 New Member

    Mam wrażenie że w Polsce dorobić się bez kredytu nie ma szans ale z drugiej strony kredyt to zawsze jakieś tam ryzyko. Tobie gratuluję, że skończyło się wszystko pozytywnie. Myślę też, że jeśli już brać kredyt to nie po to żeby przez chwilę pożyć ponad stan, a później pół życia spłacać. CHyba spłata nietrafionej inwestycji, mieszkania itp. nie boli tak jak spłacanie zachcianek, o których sami mówimy później, że były głupotą.
     
  4. Kredyt na jakąś wiarygodną i sensowną inwestycję to jeszcze ok. Każdy inny, a zwłaszcza kredyt konsumpcyjny oraz pożyczka gotówkowa to po prostu PIENIĄDZE KTÓRE CI SIĘ NIE NALEŻĄ. Nie potępiam ludzi, którzy biorą , bo każdy z nas jest atakowany z jednej strony konsumpcjonizmem a z drugiej reklamami kredytów. Ale gdyby w szkole uczono, a w domu dawano przykład, że KREDYT DO PIENIĄDZE NA KTÓRE NIE ZASŁUŻYŁEŚ, to bylibyśmy innym krajem i lepszym społeczeństwem.
     
  5. max11

    max11 New Member

    Jak to czytam, to niemal jakbym o sobie czytał. I też ten mBank.... Niech Bóg Ci błogosławi!

    Ja jestem nadal w trakcie tego szamba. To już trwa kilka lat. Nie wiem co ze mną będzie, ale wiem jedno będę nadal walczył!
     
  6. natalia23

    natalia23 New Member

    Gratuluje i tak bardzo zazdroszczę , mam nadzieje że i mi się kiedyś uda i w końcu poczuję tą niesamowitą ulgę .
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Własnie spłacam ostatni Forum Data
Alior Bank spłacam, via sms 200zł da się spłacić, Vivus... Jak wyjść z długów Listopad 13, 2019
Spłacam alimenty w ratach i zajęcie konta przez innego PILNE Forum komornik Kwiecień 4, 2019
Mam 190 000 długu przez granie, pracuję na dwa etaty i spłacam to wszystko... Historie zadłużonych Maj 29, 2018
Więcej spłacam niż zarabiam Jak wyjść z długów Styczeń 23, 2018
Niespłacam chwilówek? kiedy komornik? Forum komornik Kwiecień 29, 2014

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie