Pętla chwilówkowa - jak negocjować?

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez Real7, Marzec 17, 2018.

  1. Real7

    Real7 New Member

    Cześć,

    Mam 22 lata i z czystej głupoty wpadłem w pętle chwilówek. Na dzień dzisiejszy mam Prawie 19 tysięcy długu. Poniżej przedstawiam informacje szczegółowe:
    Kredyt w banku pekao zostało 3820 zł 23 raty
    Lendon - 1000 zł (do 21.03.2018)
    Wonga - 2500 (spłacane co miesiąc zostało 8 rat po 312.50)
    hapipożyczki - 1500 (spłacane co miesiąc zostało 10 rat)
    Provident 2100 (została jedna rata 100 zł a pozniej 2000zł w kwietniu)
    Vivus 1416 (do 18.03.2018)
    Kuki 500 ZALEGŁA TERMIN SPŁATY 11.03.2018
    Moneyman 2018 DWIE RATY - JEDNA ZALEGŁA TERMIN UPLYNAL 10.03 DRUGA 10.04
    NETCREDIT 1774 - ZALEGŁA DO 08.03.2018
    FERRATUM 1914 ZALEGŁA DO 13.03.2018

    Nie jestem w stanie spłacić chwilówek, których nie mam rozłożonych na raty. Zarabiam 3150zł brutto (z dodatkiem za popołudnia wychodzi około 2300 netto) oraz z dodatkowej pracy dostaje około 500 zł miesięcznie. Po odliczeniu kosztów życia, aktualnych rat pożyczek i tak dalej pozostaje mi okolo 250-400 zł "luźnych" na spłatę reszty zobowiązań.
    Chciałbym dodać, że mam umowę o pracę na czas określony. Do końca maja 2018. Jest to moja druga umowa w tej firmie (pracuje w niej od lipca 2017). Promesa zatrudnienia raczej nie wchodzi w gre. Dowiem się, czy zostaje na czas nieokreślony pod koniec kwietnia.
    Tutaj pojawiają się moje pytania, na które mam nadzieje ktoś odpowie, ponieważ ja nie mam prawie żadnej wiedzy na ten temat.

    1.W rozmowie z Netcredit powiedziano mi, że sprawa przechodzi do działu prawnego w związku z nieopłaceniem pożyczki. Mam rozumieć, że zacznę dostawać pisma sądowe oraz czeka mnie spotkanie z komornikiem? Jeżeli ktoś miałby pojawić się osobiście to przyjdzie na adres korespondencji czy zameldowania?
    2.Czy jakiekolwiek pisma mogą przysłać na adres zameldowania czy tylko adres korespondencji?
    3.Czy istnieje szansa dogadania się z jakąkolwiek firma i rozłożenia zobowiązania na raty? W Netcredit bardzo niemiła kobieta powiedziała, że nie ma szans na jakąkolwiek współpracę. Albo płacę teraz albo nie i tyle.
    4.Po jakim czasie mogę znaleźć się w rejestrach, które przekreślą moją szanse na kredyt konsolidacyjny (na który bardzo liczę po potencjalnym przedłużeniu umowy).
    5.Czy myślicie, że jest szansa na taki kredyt jeżeli nie opłacę zobowiązań przez kolejne 45 dni?

    Będę bardzo wdzięczny, za wszelkie informacje. Bardzo się stresuję tą sytuacja. Człowiek stara się żyć normalnie, następuje nagły obrót wydarzeń i traci grunt pod nogami. Nie chcę zmarnować sobie życia przez pożyczki na 20 tysięcy złotych.

    Pozdrawiam,
    student lat 22
     
  2.  
  3. Tomasz11

    Tomasz11 New Member

    1. Sprawa trafia do działu prawnego - zapewne chcą skierować pozew do sądu o wydanie nakazu zapłaty, jeżeli tak się stanie musi Pan odbierać wszelką korespondencję i jeżeli otrzyma Pan nakaz zapłaty proszę koniecznie składać sprzeciw od nakazu zapłaty, po pierwsze - odwlecze się termin spłaty zadłużenia o czas postępowania sądowego (nawet do roku), po drugie - podnosząc odpowiednie zarzuty może udać się doprowadzić do oddalenia powództwa - roszczenie często jest zawyżone i nieudowodnione. (chętnie Panu pomogę w sporządzeniu takiego sprzeciwu).
    Aby sprawa trafiła do komornika wierzyciel musi mieć tytuł egzekucyjny (nakaz zapłaty/wyrok zasądzający opatrzony klauzulą wykonalności) więc do komornika jeszcze daleka droga. W pozwie zostanie najprawdopodobniej wskazany adres zameldowania.

    2. Wszelka korespondencja będzie wysyłana najprawdopodobniej na adres zameldowania, chyba, że w umowach wskazał Pan inny adres do korespondencji.

    3. Jeżeli wierzyciele nie godzą się na spłatę zadłużenia w ratach nie ma możliwości aby ich do tego zmusić - to tylko ich dobra wola. Uwaga - jeżeli jednak zgodzą się na taką ugodę i rozłożenie zadłużenia na raty proszę ją podpisać tylko pod warunkiem, że jest Pan pewien, że uda się spłacić wszystkie raty. W przeciwnym razie taka ugoda może bardzo zaszkodzić w postępowaniu sądowym - sąd może uznać, że uznał Pan roszczenie.
    Jeżeli chce Pan spłacać w ratach radzę robić to nawet bez zgody wierzyciela, bez podpisywania żadnej ugody i w tytule zawsze wpisywać - spłata kapitału.

    4. Wierzyciel może wpisać Pana dane do BIG jeżeli upłynął co najmniej miesiąc od wysłania przez wierzyciela listem poleconym na adres do doręczeń wskazany przez dłużnika wezwania do zapłaty, zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych do biura, z podaniem firmy i adresu siedziby tego biura.

    5. Trudno powiedzieć czy jest szansa na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, zależy od zdolności kredytowej i wymogów banku.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Pętla chwilówkowa jak Forum Data
Pętla chwilówkowa Jak wyjść z długów Styczeń 8, 2018
Petla dlugow i sprawa w sadzie Forum dla zadłużonych Maj 10, 2021
Pętla zadłużenia proszę o pomoc szukam wyjścia z Sytuacji Forum dla zadłużonych Grudzień 18, 2020
Pętla chwilówek Forum dla zadłużonych Listopad 4, 2020
Pętla kredytowa Forum dla zadłużonych Październik 10, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie