Stary dług.

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez kacper1987, Luty 17, 2018.

  1. kacper1987

    kacper1987 New Member

    Witam serdecznie.
    Potrzebuje porady.
    Jakieś 11 lat temu zaciągnołem kilka kredytów.
    Do pewnego momentu splacalem aż do potknięcia się. Dlug w tej chwili wynosi ok 6000tys zl i został sprzedany firmie Credit Inkaso. Słyszałem że nie muszę spłacać tego zadłużenia. To prawda. Jestem jedynym zywicielem rodziny i nie stać mnie na to. I jak z BIK. Jak mogę zniknąć z niego. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
     
  2.  
  3. member419

    member419 Guest

    Wszystko zależy od tego czy doszło do przedawnienia
    na jakiej podstawie Credit inkaso windykuje ten dług.
    Na taki ogólny post na prawdę ciężko coś odpowiedzieć.
     
  4. kacper1987

    kacper1987 New Member

    A jak mogę stwierdzić czy został przedstawiony. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie wydzwaniaja nawet o 21 i straszą.
     
  5. kacper1987

    kacper1987 New Member

    Jakich Pan potrzebuje informacji by mi pomóc lub doradzić. Dzwonia i mówią że został on sprzedany. Chcą się dogadać ale ja nie jestem w stanie tego spłacić.
     
  6. member419

    member419 Guest

    Kacper, nie odbieraj telefonu jak Cię to denerwuje
    Napisz do firmy że prosisz o przesłanie szczegółów dotyczących rzekomego roszczenia ponieważ wg Twojej wiedzy nie posiadasz żadnego zobowiązania.
    Jak przyślą wówczas będziesz miał wiedzę na temat tego czego żąda firma windykacyjna.
    Jeśli nie było w sądzie sprawy to zobowiązanie jest już dawno przedawnione i pozostaje Ci czekać na ich ruch
    musisz niestety odbierać pocztę i w przypadku nakazu zapłaty podnieść zarzut przedawnienia.
    Dług jednak nie zniknie i będzie mógł być dochodzony na zasadzie Szanowny Panie zapłać Pan prosimy...
     
  7. kacper1987

    kacper1987 New Member

    Ok. Nie będę odbierał i napisze do tej firmy. Czy mogę zrobić to przez e-mail?
    W jaki sposób mogę ustalić czy była sprawa bo tego nie wiem i co jeśli była? A co oznacza stwierdzenie ze mam podnieść zrzut przedawnienia? A co w tej sytuacji z bikiem?
    Pozdrawiam
     
  8. member419

    member419 Guest

    co do zasady raczej pocztą niż mailem, jak odpowiedzą że posiadają wyrok to znaczy że toczyła się sprawa przed sądem
    jeśli nie odpowiedzą to najpewniej zadnej sprawy nie było - wówczas na 99% doszło do przedawnienia
    Przedawnienie to zarzut który zgłasza się przed sądem w odpowiedzi na sprzeciw o ile taki kiedyś przyślą
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Stary dług Forum Data
Stary dług a firma windykacyjna/ugoda Forum windykacja Marzec 27, 2019
Stary dług + komornik + windykacja Forum dla zadłużonych Sierpień 1, 2018
stary i zmęczony, nękany przez wierzycieli, komorników, windykatorów Forum dla zadłużonych Grudzień 11, 2017
Spłacony dług, a komornik nadal zajmuje konta Zajęcie komornicze Sierpień 13, 2021
mam problem z długami chwilówki Forum dla zadłużonych Luty 1, 2021

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie