Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Areszt z powodu komornika?

Co może komornik? Jakie prawa ma zadłużony? Dowiedz się od ekspertów z forum co może zająć komornik sądowy, co możesz zrobić jako dłużnik by uniknąć zajęć komorniczych.

Areszt z powodu komornika?

Postprzez derkst » 29 mar 2018, o 18:03

Cześć,

Na tej stronie https://sadinternetowy.pl/aktualnosci/2017/04/14/wiezienie-za-dlugi-i-inne-srodki-przymusu-wobec-opornego-dluznika/ widnieje taka informacja:

Dłużnik, który nie złożył komornikowi wykazu majątku, może zostać ukarany grzywną do 5000 zł lub aresztem na okres do jednego miesiąca.


Z racji wysokich długów jedyna opcja, jaka mi została to wyjazd za granicę (poza UE). W Polsce nie posiadam żadnego majątku. Wyjazd za granicę zgłosiłem na odpowiednim formularzu w urzędzie miasta, w Polsce nie posiadam adresu zameldowania/zamieszkania. Wyjechałem jeszcze przed rozpoczęciem egzekucji komorniczej.

No i w związku z powyższym cytatem, czy jeżeli będąc za granicą nie wiem który komornik chce mnie zapytać i o co, to może on złożyć wniosek o moje aresztowanie? I czy sąd w takiej sytuacji zgodzi się na mój areszt?
derkst
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 mar 2018, o 17:55

Re: Areszt z powodu komornika?

Postprzez MarekG » 1 kwi 2018, o 16:54

Nie. Komornik nie będzie Cię ścigał poza granicami PL.A już na pewno nie grozi Ci areszt. Wyjątkiem jest sytuacja w której sąd udowodni Ci wyłudzenie kredytu i tp. To o czym piszesz to zupełnie inna para kaloszy
MarekG
 
Posty: 538
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 17:24
Powrót do Forum komornik 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników