Czy komornik może zlicytować nieruchomość, którą spłacam regularnie na poczet innych wierzycieli?

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez Anonymous, Maj 8, 2013.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Czy komornik może zlicytować nieruchomość, którą spłacam regularnie na poczet innych wierzycieli, i sprzedać poniżej wartości zobowiązania wobec banku.
    Sumując może mnie dobić tym, że zbędzie moje mieszkanie, pozostanę z długami wobec wierzyciela i i z długiem w banku ok 35tys za sprzedaż nieruchomości poniżej wysokości długu. czy dobrze rozumiem ?
     
  2.  
  3. Dumka

    Dumka New Member

    Tak, weźmie jedynie pod uwagę zapisy w KW oraz innych wierzycieli. Jeżeli są korzystający z pierwszeństwa to ich uwzględni.
    Jeżeli jest wpisana hipoteka to w pierwszej kolejności zaspokoi wierzycieli hipotecznych a potem siebie. Jeżeli w Pani ocenie sprzedaż nie ruchomości nie pozwoli na zaspokojenie należność wynikających z egzekucji komorniczej to proszę napisać pismo do wierzyciela w imieniu, którego działa Komornik i uzmysłowić mu bezmyślne działanie komornika.
    Powodzenia
     
  4. borek

    borek New Member

    Jeśli nieruchomość jest spłacana regularnie istnieje niewielkie ryzyko zajęcia jej przez komornika. Myślę że można dojść w takiej sytuacji do porozumienia.
     
  5. KNT

    KNT New Member

    Jeśli dług jest na rzecz innego wierzyciela niż hipotecznego na nieruchomości to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zajmie nieruchomość. Będzie miał swój wpis i może dążyć do sprzedaży. Bank, który ma hipotekę na mieszkaniu nawet jeśli jest ona spłacana regularnie może wypowiedzieć umowę kredytową i żądać natychmiastowej spłaty. Jak to nie nastąpi to się przyłączy do egzekucji.

    Niestety ale procedury bankowe w takich wypadkach są bezwzględne. A ten wierzyciel nie hipoteczny może po prostu takim wpisem wymusić na Tobie szybszą spłatę zadłużenia.
     
  6. rozpacz1

    rozpacz1 New Member

    Posiadałam podobny problem i doszłam do wniosku, iż lepiej będzie spłacić pozostałych, a sprawić, aby jeden na nieruchomości mi tylko widniał. Znaleziona przeze mnie firma http://www.pozyczki-bez-bik.pl zajmuje się kompleksową pomocą w oddłużaniu nieruchomości i udzielaniu pożyczek pod hipotekę nieruchomości. Mnie to pomogło, może Tobie też coś da:)
     
  7. ANTYWINDYKA

    ANTYWINDYKA New Member

    Następne brednie. Ludzie, jeżeli nie znacie elementarnych podstaw prawa, to nie piszcie takich wypocin.
    Proponuję lekturę 1025 k.p.c.
    Komornik ZAWSZE dostaje kasę w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI.
     
  8. Anonymous

    Anonymous Guest

    Komornik ma prawo zająć nieruchomość. Jestem tego doskonałym przykładem. Mimo, iż kredyt hipoteczny spłacany był regularnie a kulał zupełnie inny... to komornik zajął moje mieszkanie i odbyła się nawet 1 licytacja... całe szczęście nie było kupujących. U mnie sią super sprawa zakończyła bo udało mi się w końcu z pomocą rodziców dogadać z wierzycielem i spłaciłam kredyt i ocaliłam mieszkanie.
    Generalnie w banku w którym mieliśmy kredyt hipoteczny jak powiedzieliśmy o zajęciu komorniczym to byli w szoku, że tak można je zająć na poczet zupełnie innego kredytu gdzie wciąż ciąży hipoteka.
     
  9. ANTYWINDYKA

    ANTYWINDYKA New Member

    Panie w banku jeszcze dużo się muszą uczyć. I nie tylko one.
     
  10. Jeanne900

    Jeanne900 New Member

    Miałam podobny problem i zdecydowałam się skorzystać z usług helperii, która oddłuża nieruchomości.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Czy komornik może Forum Data
czy komornik moze zabrac sprzety Forum komornik Luty 22, 2018
komornik czy może.... pomóżcie!!! Forum dla zadłużonych Styczeń 6, 2018
Czy komornik może zająć dom za zaległe elimenty syna Zajęcie komornicze Lipiec 6, 2017
Czy komornik egzekwując należności dla chwilówek może zająć dom? Forum dla zadłużonych Styczeń 18, 2017
czy komornik może zająć środki na koncie mojego syna-jestem pełnomocnikiem do tego konta Zajęcie komornicze Styczeń 11, 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie