Jak komornik może znaleźć dłużnika ?

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez paulina, Lipiec 4, 2017.

  1. paulina

    paulina New Member

    Witam,
    jestem nowa na forum, poszukuje odpowiedzi na pytanie w jaki sposób komornik może znaleźć dłużnika który nie ma meldunku i pracuje na czarno?

    Otóż mój narzeczony ma niespłacone długi sprzed ok. 8 lat, jak stracił pracę przestał spłacać kredyty bo nie miał z czego.

    Nie ma meldunku więc żadnych listów nie odbierał bo pewnie przychodziły na stary adres.

    Na dniach spodziewamy się dziecka, będę w swoim zakładzie pracy wypełniać wniosek o urlop macierzyński, będę także musiała podać dane narzeczonego czyli ojca dziecka, ponieważ będzie to potrzebne do ZUSU jako oświadczenie że ojciec dziecka nie będzie na urlopie rodzicielskim.
    Czy podając adres zamieszkania mój - komornik może w ten sposób znaleźć dłużnika? czy lepiej podać inny adres zamieszkania narzeczonego? po urodzeniu dziecka narzeczony ma się do mnie wprowadzić ale obawiam się że komornik będzie go wtedy szukał u mnie i zajmie moje rzeczy w mieszkaniu. Nie wiemy jak tą sprawę rozwiązać. Od przyszłego roku ma zamiar zacząć spłacać długi i jakoś się dogadać z wierzycielami, o ile oczywiście będą chcieli rozmawiać po tylu latach nie płacenia.....ale dopiero od przyszłego roku będzie miał lepiej płatną pracę i będzie go stać na jakieś raty. Bardzo prosiłabym o jakieś sensowne rady co robić i czy na podstawie takiego wniosku w Zusie komornik może dowiedzieć się o dłużniku?
     
  2.  
  3. meta1

    meta1 New Member

    Jeśli w miejscu zameldowania nie zastanie dłużnika, wypytuje np. rodziców, rodzinę gdzie dłużnik mieszka. Ale i tak ma swoje sposoby by dotrzeć do rachunku dłużnika.
     
  4. Neron

    Neron New Member

    Wszystko zależy od komornika i wierzyciela. Jezeli wierzyciel oddał sprawę do komornika a komornik tylko wysyła zapytanie do zusu i sprawdza w bankach to w końcu odpusci i umorzy egzekucję ( nie dług). Jeżeli wierzyciel jest kumaty lub odda to profesjonalnej firmie windykacyjnej ( nie intrum, nie getback, nie kruk , bo to przemysłówka ) tylko profesjonalistom lub dedektywom to moment go namierzą. W jaki sposób ? Nikt Ci tego nie zdradzi. Polecam przeanalizowac jakie to są zadłużenia, bo może niektóre są przeterminowane i można wnieść zarzut przedawnienia. Jeżeli suma zobowiązań jest mała to nikt nie będzie drążył tematu, jeżeli spora to juz gorzej. Z tym podawaniem innego adresu to śliski temat. Można tak zrobić ale w najgorszym przypadku przybiją poświadczenie nieprawdy. Oswiadczenie wypełnia się na podstawie danych aktualnych. a więc można podac inny adres zamieszkania, Pani moze się bronić że nie mieszkacie razem ale narzeczony taki adres podał więc podaje Pani zgodnie ze swoją wiedzą. A to, że narzeczony wprowadzi się dwa dni pozniej od złożenia oswiadczenia , no cóż. W chwili składania oświadczenia nie mieszkał z Panią. To jedyny pomysł który przychodzi mi do głowy. Proszę jednak pamiętac, że jak ktoś zna sie na swojej pracy to odnajdzie Pani nareczonego. Miejmy nadzieję, że tak nie będzie.
     
  5. ankatna

    ankatna New Member

    Może też znaleźć po koncie bankowym, miejscu pracy etc. Takie ukrywanie narzeczonego na dłuższą metę nie ma sensu, lepiej umówić się na sensowne raty z wierzycielem.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Jak komornik może Forum Data
Czy komornik może wejść do mieszkania jak nikogo w nim nie ma? Forum dla zadłużonych Listopad 19, 2013
Prawomocny nakaz zapłaty - jak szybko komornik? Forum dla zadłużonych Lipiec 14, 2020
Komornik - jak wygląda kolejność i ile mam czasu? Forum komornik Luty 21, 2020
KOMORNIK - jak długo Zajęcie komornicze Luty 9, 2020
KOMORNIK -jak dlugo Forum dla zadłużonych Luty 9, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie