Alektum Inkasso opinie

Temat na forum 'Co może windykator' rozpoczęty przez bubel, Maj 14, 2013.

 1. bubel

  bubel New Member

  Witam

  Co myślicie na temat firmy windykacyjnej
  Alektum Inkasso

  Grożą straszą twierdzą ze skierują sprawę do sądu a zobowiązanie moje jest w kwocie 58 zł, i to za towar który nie dostałem..tragedia, przecież to śmieszne...
   
 2.  
 3. bubel

  bubel New Member

  Ja także miałam z nimi problem - kupiłem trefne maszynki, które nie przyszły więc nie zapłaciłam. od razu zjawiła się ta firma windykacyjna i ponad 2 lata bez żadnych podstaw mnie męczyli. Ale nigdy nie chcieli w sądzie uzyskać podstaw do zajęcia wynagrodzenia i spłaty długu. Cóż działali bezprawnie dlatego wiedzieli że nie wygrają/..
   
 4. agned

  agned New Member

  Mam pytanie do Ciebie bubel. Dostałam już drugie wezwanie do zapłaty od Alektum Inkasso za maszynki do golenia, których na oczy nie widziałam. Piszesz, że nękali Cię pismami 2 lata. I co? dali już spokój? Nie weim co mam robić, płacić czy nie? Cholera mnie bierze że miałabym płacić za coś czego nigdy nie widziałam.
   
 5. Luska

  Luska New Member

  Słuchaj, nie płać ...to zwykli oszuści..Mój mąż też miał z nimi problem. Bardzo długo przysyłali mu pisma a nie widząc reakcji przestali. Straszyli, że podejmą sprawę w sądzie ale tego też nie zrobili.

  Zostaw ich, pisma wywalaj..nic ci nie zrobią..
   
 6. agned

  agned New Member

  dzieki Luska, zrobię tak jak mówisz. Zauważyłam pewną prawidłowość,ludzie nabici w butelkę przez bandyckie firmy, tak naprawdę nie są ciągani po sądach, czyli wszystko opiera się na zastraszaniu przez windykację, kto nie wytrzyma ciśnienia ten zapłaci a jedni i drudzy na tym zarabiają. A kto wytrzyma i nie zapłaci ten wygrywa dwa razy, czyste sumienie + pełny portfel. Na jakim świecie przyszło żyć....
   
 7. rabarbar

  rabarbar New Member

  zapłaciłam:( Niestety dotarłam na to forum juz po wpłaceniu pieniędzy. dzwoniłam do tej firmy dzień wcześniej i zaznaczyłam że towaru za który mnie obciążają opłatami nigdy na oczy nie widziałam, chodzi o formę Provea i majtki Miriale. Jedni i drudzy to oszuści jak dla mnie. nie polecam żadnych kontaktów. W obu fiormach zaznaczyłam, że maja wykreslic mnie ze swoich list danych jakie posiadają w innym przyp[adku to ja składam pozem o bezprawne nawoływanie i wymuszanie finansowe i nękanie listami i groźbami za niewysłany i NIGDY NIEZAMAWIANY towar.

  Pozdrawiam
   
 8. agamontana

  agamontana New Member

  Ja dostałam niestety produkt od Westerfield i nie zapłaciłam dotąd a produkt po opakowaniu oceniłam na bezwartościowy,Nie otwierałam opakowania tylko wciąz trzymam i nie zapłąciłam tych 19.99 zł któe chcieli ode mnie wydębić.Planowałam to odesłać na podany adres na przesyłce ale jakoś wypadło mi to z głowy i teraz zaczynaja mnie starszyć skierowaniem sprawy do Sądu.Kwota do zapł aty wynosi juz conajmniej 60 zl z groszami.Co robić.Ja nie zamierzam płacić tylko czy jak nic nie będe robiła z ta bielizną co mi przysłali to nie dostanę pisma od komornika? To pismo od Alektum juz raz dostałam a dzis otrzymałam smsa starszącego mnie sądem. Czy jesli nie będę reagowac odczepia się?
   
 9. Agnieszka Z

  Agnieszka Z New Member

  Jak dla mnie ta firma działą zgodnie z prawem. Przesyłki z firm wysyłkowych są wysyłane listem zwykłym i jeśli ktoś takiej nie dostał i nie skontakwoał się z firmą, to oni nie mają pojęcia, że ktoś nie zapłacił z powodu niedostarczenia towaru. Jak jeszcze do tego nie odpowie sie na pisma ponaglające do zapłaty, to sprawa trafia do windykacji. Ale z tymi ludźmi z Alektum można się spokojnie dogadać. Nie robią problemu. Można porozmawiać z miłą panią, wszystko wytłumaczy.
   
 10. Alektum Inkasso

  Alektum Inkasso New Member

  Witam,

  Pragnę poinformować, że firma Alektum Inkasso jest firmą windykacyjną – zewnętrzną, obsługującą m.in. sprawy zlecone przez swoich klientów np. takich jak Westerfield International. Działamy na podstawie danych, przekazanych nam właśnie przez naszego klienta. Jeśli występują jakiekolwiek niejasności, bądź sprawy są reklamacyjne, jesteśmy otwarci na informacje. Dodam wręcz, iż naszym obowiązkiem jest załatwić wszelkie kwestie sporne. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z osobą prowadzącą pod adresem mailowym: krystian.mazurek@alektum.com z dopiskiem w tytule maila: pilne.

  Pozdrawiamy,

  Alektum Inkasso
   
 11. robertas1

  robertas1 Active Member

  Dla jasności:
  Jeśli firma wysyłkowa coś wysyła i nie zabezpiecza swoich interesów w postaci choćby przesyłki poleconej tak na prawdę nie ma mozliwości udowodnić że świadczenie spełniła.
  Klient takiej firmy nie ma ani podstaw ani możliwości reklamowania i dochodzenia czy przesyłka została doręczona czy nie.
  Na dobrą sprawę działania polegające na wysyłaniu zwykłym listem przesyłek wartościowych jest rażącym niedbalstwem.
  Na dodatek ktoś kto to wymyślił oddelegowuje zadania udowadniania że świadczenie zostało spełnione na jakąś Firmę Windykacyjną, która żeby wyjść na swoje musi wymyślać i wysysać z palca historie nakłaniające potencjalnych dłużników do dobrowolnej zapłaty.
  Alektum Inkasso podjęło się niewdzięcznego zadania usankcjonowania czegoś co jest absurdalne i irracjonalne, tracąc swój PR, a może w ten sposób się reklamując?
  Niezbadane są wyroki obłąkanego umysłu.
  Sam nigdy bym nie zapłacił
  W tym szaleństwie jednak jest metoda:
  Otóż
  Majac 2000 klientów na maszynki do golenia jednocześnie mając jedynie 1000 tych maszynek robimy tak:
  do 1000 losowych osób wysyłamy owe maszynki zaś do pozostałych nie.
  Po miesiącu wysyłamy do tych którzy nie zapłacili - bo nie dostali maszynek wezwanie do zapłaty i sprzedajemy ich dane osobowe pod tym pretekstem firmie windykacyjnej.
  Część z nich wskutek działań FW zapłaci dla świętego spokoju - bo to tylko kilkadziesiąt złotych ( pierwszy plus dla oszusta) cześć z nich oleje sprawę ale...
  odsetki od faktury /rachunku czy czego tam rosną... po jakimś czasie są już na tyle duże że warto skierować sprawę do sądu,
  wpis do pozwu to bodaj 7,5 zł dostają nakaz i znów połowa zapłaci (drugi plus oczywiście z odsetkami) połowa reszty nawet nie odbierze nakazu zapłaty z szaletu miejskiego czy innego kiosku z napisem in post (trzeci plus - wzbogaci się komornik dodatkowo) a reszta złoży sprzeciw.
  Firma nie uzupełni formalnych braków i powództwo zostanie umorzone ALE NIE ODDALONE (!!!) tak oto nieistniejący dług staje się wrzodem na tyłku na kolejne 10 lat.
  Sprytnie pomyślane

  Tu pojawia się odpowiedź dlaczego ludzie nie szanują firm windykacyjnych:
  Otóż FW na ogół nawet nie wnika czy dzwoni po rzeczywiście należne pieniądze czy dzwoniąc , wysyłając listy te pieniądze po prostu wyłudza.
  Dodatkowo nie zadaje sobie nawet cienia trudu by odpowiadając na zarzut w rozmowie telefonicznej o nieistnieniu zobowiązania ten zarzut sprawdzić.
   
 12. Patryk1234

  Patryk1234 New Member

  Witam, też mam ten problem jakiś czas temu zadzwoniła do mnie pani czy nie chce jakieś tam maszynki szwajcarskiej itp.... koszt tylko przesyłki ok zgodziłem się przysłali po jakimś czasie maszynkę zapłaciłem za przesyłkę że tak powiem maszynka dawno w koszu. Pani mówiła że jak dalej nie bd chciał żeby mi przysyłali ostrza to żeby zadzwonił ok dzwoniłem koło 3 dni nie mogłem się dodzwonić. Przyszły maszynki nieodebrałem, potem kolejne.. teraz przyszło pismo z Alektum inkasso o zadłużeniu straszą sądem. Czy mam się czego obawiać ? firma to Westerfield. Z góry dzięki za pomoc i odpowiedz.
   
 13. robertas1

  robertas1 Active Member

  Post stary ale w zasadzie odpowiedź jest jak najbardziej na czasie
  Mnie również ktoś chciał namówić na maszynki ale spławiłem tego kogosia i teraz bardzo żałuję bo prawdopodobnie mój scenariusz byłby taki że wydzwaniałaby lub pisała do mnie FW i miałbym niesamowity ubaw.
  Otóż problem tkwi w tym czy wraz z otrzymaną maszynką podpisaliście Państwo jakiś rodzaj umowy czy tylko pokwitowaliście odbiór maszynki kurierowi.
  Rzeczywiście bowiem w sytuacji kiedy zawierana jest umowa na odległość można przywoływać jej zawarcie przez na przykład telefon, trudno jednak dowieść takiego zawarcia umowy o pewnego rodzaju świadczenie wykonywane cyklicznie. Firma która naciąga na wątpliwe świadczenie i do tego trudnej do dowiedzenia umowy ceduje swoje rzekome prawa na inkasenta czyli FW. FW działa na niewiedzy i na cenie świętego spokoju jaką są skłonni zapłacić rzekomi dłużnicy i interes się kręci.
  Dobra informacja jest taka że przed Sądem mają nikłe szanse na przysądzenie roszczenia, zła jest taka że trzeba sie teraz będzie pilnować i niestety odbierac korespondencję z sądu zwłaszcza esądu i składać sprzeciw.

  Część zapłaci bo "szkodliwość społeczna" dla portfela jest żadna a część pójdzie na noże do sądu i na 99% wygra o ile odbierze nakaz zapłaty i w porę złoży sprzeciw.

  Zarzut jaki bym podnosił to:
  1. brak legitymacji czynnej
  2. brak spełnienia świadczenia
  3. brak lub nieważnosć umowy

  Niemniej żadnych rozmów z windykacją w tej sprawie
  pzdr
   
 14. Enels

  Enels New Member

  Ja już nigdt nic nie zamówię przez telefon, przychodziły mi produkty nie te, które zamawiałam !!! chcisłam to doesłać, nie miałam adresu, telefon nie odpowiadał, aż dostałam pismio z Alektum. W końcu moglam z kimś porozmawiać i wyjasnic sprawę. Nie moglam juz odeslac tego, co mialam, bo podobno za dlugo u mnie leżało, ale pani z alektum pomogła mi sformulowac pismo o rezygnację i kazala wyslac do siebie na maila, po czym skierowała go do tej firmy wysylkowej. Teraz mam spokoj.
   
 15. seszele28

  seszele28 New Member

  witam,,otóz dzisiaj dostałam smsa z tej firmy ... z wezwaniem do zapłaty ponad 111 zł za jakies maszynki...zadzwoniłam do nich na numer 717 226 880 i okazało sie ,ze ktoś podał mój numer telefonu jako kontakt....pani ,która odebrała zgłoszenie natychmiast wykasowała mój numer z ich rejestru...dziwne ,ze tak szybko to poszło,,,ale zobaczymy co dalej ...
   
 16. ando26

  ando26 New Member

  czesc
  mam podobna sytuacje .towar lezy nie ruszany bo szmelc a czasu nie było żeby odesłac,a teraz mam pismo z windykacji.moze teraz odesle ale mam do ciebie prosbe o sformulowanie tego pisma ta pani ci pomogła

  czekam na info
   
 17. ando26

  ando26 New Member

  do enels
  mozesz podac wzor tego pisma byłbym wdzieczny jesli na tej stronie LUB KTOS WYBRNAL Z TEJ ZADYMY
   
 18. agamatec

  agamatec New Member

  i jak widać, kolejny raz się potwierdza, że najważniejsze jesst sprawdzenie przedsiębiorcy (https://www.infokonsument.pl/uslugi/sprawdz-przedsiebiorce/) i to nie tylko takiego jak biuro podróży czy deweloper, ale i takiego który z założenia może sprawdzać właśnie nas. Trzeba znać swoje prawa, aby nie pozwalać na przekroczenie pewnych granic lub nie dać się nabrać na cokolwiek. Mam nadzieje, że rozwiązałeś swój problem bo rzeczywiście kwota jest na tyle mała, że każdy by się dziwił ze już jest jakiś problem jednak takie jest prawo…
   
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Alektum Inkasso opinie Forum Data
wezwanie do zapłaty Alektum inkasso Forum dla zadłużonych Październik 14, 2015
Kaczmarski Inkasso Forum dla zadłużonych Październik 18, 2017
Lex Inkasso Firmy windykacyjne Opinie Styczeń 9, 2017

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
  Zamknij zawiadomienie
 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
  Zamknij zawiadomienie