Poszukuję osób nękanych przez firmę windykacyjną Best z Gdyni

Temat na forum 'Forum windykacja' rozpoczęty przez Włodek, Lipiec 30, 2014.

 1. karolinap

  karolinap New Member

  Sprawa wygląda tak... Dzisiaj do skrzynki mój chłopak otrzymał pismo od firmy BEST. Dotyczy umowy kredytu ratalnego z 2009 roku (nie napisane z kim kredyt był podpisany), który wzięła jego zmarła matka (zm. w 2013r.). Do spłaty 3547 zł. Proszą o przesłanie dokumentacji spadkowej, której chłopak nie posiada, ponieważ takiej sprawy nigdy nie było. Dodam również, że pismo wrzucone do skrzynki, jak wcześniej powiedziane - jak ulotka, a pieczątka i podpis dyrektora jest nieczytelny, chyba skserowany. Oczywiście, chłopak skontaktował się telefonicznie, bo chciał się dowiedzieć, co to za kredyt, na co był brany i że nie posiada wyżej wymienionych dokumentów. Kobieta mu tak jakieś ogólniki rzuciła i powiedziała, że do spadku są powołane dwie osoby - on i jego siostra (nic nie wspomniała o ich bracie, który również jest pełnoletni i gdyby mieli cokolwiek dziedziczyć to raczej we trójkę, a nie w dwójkę). Wszystko wygląda podejrzanie i jest grubymi nićmi szyte. Straszą, że skierują to do sądu, ponieważ chłopak się wkurzył i powiedział pani przez telefon, że na takie podejrzane pisma nic płacić nie będzie. Jak sytuacja wygląda w tej sprawie? Odezwali się po trzech latach od śmierci matki. Kredyt brany w 2009 roku, więc 10 lat jeszcze nie minęło. Czy ma to jakąkolwiek moc? I czy trzeba będzie to spłacać? Aa i czy to normalne, że niby komornik sprzedał im dług - tak powiedziała ta pani - o który się wcześniej nigdy nikt nie upomniał. Przecież to komornik jest ostateczną jednostką, która może ściągnąć dług, jeżeli innym się to nie udaje (ma dużo większe prawa), więc po co te udziwnianie. W ogóle skąd wzięli obecne dane mojego chłopaka (adres), skoro od śmierci matki zameldowany jest na moim mieszkaniu.
   
 2. adamskijulek

  adamskijulek New Member

  cieżka sprawa, w jakiejś kancelarii prawnej byliście aby się poradzić?
  ja zacząłbym od tego, fachowa pomoc prawna podpowiedzą co robić, jak wyjść na prostą itp
   
 3. wiktoria

  wiktoria New Member

  Masakra jakaś, wydzwaniaja do mnie po 7 razy dziennie aby skontaktowac się z moim bratem. Nic do nich nie dociera.
   
 4. tomasz

  tomasz New Member

  WITAM WSZYSTKICH KTORZY TO CZYTAJA MAM PRAWOMOCNY WYROK SADU O ZRZEKNICIU SIE SPADKU CZY MAM WYSLAC TO POSTANOWIENIE FIRMIE BEST
  ZEBY DALI SPOKOJ CZY NIC NIE WYSYLAC
   
 5. edzia1

  edzia1 New Member

  Witam
  Ja również mam problem z Besta.
  Mama moja wzięła kredyt 16-08-2008 a zmarła w grudniu tego samego roku.Ja i moja siostra otrzymałyśmy 2 tygodnie temu zwykły list od Besty że jesteśmy jej winne 12 tys zł .I mamy im przysłać informacje jak dziedziczyliśmy spadek. Z ich informacji wynika że kredyt był brany w Kredyt Banku a oni przejęli go w 2011r. Ja nigdy nie dostawałam żadnych pism o tym długu .Nie pojmuje dlaczego po takim czasie Besta się odzywa.
  Wystraszona że sprawę oddadzą do sądu wysłałam im postanowienie że dziedziczymy z dobrodziejstwem inwentarza i udałam się do adwokata o poprowadzenie sprawy.Ale oni jak burza znowu wysłali mi pismo że mam im przysłać spis inwętarza .To pismo przekazałam adwokatowi.Nie wiem jak to się dalej potoczy jestem załamana adwokat mnie uspokaja i nie karze robić samemu żadnych ruchów.
   
 6. tomasz

  tomasz New Member

  WITAM WSZYSTKICH MAM postanowienie SADU O ZRZEKNICIU SIE SPADKU CZY MAM WYSLAC TO POSTANOWIENIE FIRMIE BEST
  ZEBY DALI SPOKOJ CZY NIC NIE WYSYLAC
  PROSZE O PORADE Z GORY DZIEKUJE
   
 7. Przemo123

  Przemo123 New Member

  Witam prawdopodobnie w 2008 roku moja mama wzieła kredyt w Euro banku. Kredyt miał byc spłacony w 2019 roku ze srodków to jest Emerytura. Od listopada zeszłego roku firma Best nęka mnie i moje rodzeństwo ze kredyt nie został spłacony. Ja jako córka nie mieszkając razem z matka nic nie wiedziałam o kredycie ktory niby wzieła.
  Panie Ministrze Sprawiedliwości Ziobro co sie dzieje w tej naszej ukochanej ojczyżnie?
  Osoby ktore sa w podobny sposób pokrzywdzone prosze o kontakt na maila: maciejowicz567@interia.pl
   
 8. Kocik

  Kocik New Member

  Witam.

  Firma Best S.A. .... szkoda słów. Od paru miesięcy wydzwaniają do nas i proszą o akt zgonu członka rodziny , który zmarł 14 lat temu. Czy tam pracują matoły czy ja czegoś nie rozumie? Jak można żądać dokumentów przez telefon, czy nie jest do tego przeznaczona korespondencja pisemna? Proponuje im za każdym razem aby wystosowali do mnie prośbę pisemną z uzasadnieniem i nakreśleniem sprawy w jakiej to pismo jest niezbędne jednak w firmie Best S.A. zatrudniono ludzi niepiśmiennych, wyszkolonych wyłącznie w obsłudze aparatu telefonicznego. Dodam, że obsługa aparatu telefonicznego to za mało, należy znać też prawo telekomunikacyjne, które przez telefonistów firmy Best S.A jest łamane w pierwszych sekundach. Widać biedę w firmie, brak szkoleń, drukarek, kopert i wykwalifikowanej kadry w sporządzaniu pism i nadawaniu ich na poczcie.

  To jest firma śmieć, nie traktujcie jej poważnie, nie reagujcie na telefony z ich strony, nie wysyłajcie dokumentów na ich żądanie!!! Telefonicznie można sobie pogadać z koleżanką a nie załatwiać sprawy papierkowe.

  Ja bym się chciałem dowiedzieć czy zgodne z prawem jest wymuszanie przez telefon dokumentów typu "akt zgonu" i czy telefony z częstotliwścią co drugi dzień to już stręczenie, nękanie czy psychiczne znęcanie się. Codzienne przypominanie o zmarłym członku rodziny do przyjemnych nie należy.


  W razie pozwu zbiorowego chętnie się dołączę., info : kurczepioroej@gmail.com.
  Pozdrawiam i życzę zdrowia w kontakcie z tymi tumanami po drugiej stronie słuchawki .
   
 9. Kocik

  Kocik New Member

  Zobowiązania z tytułu pożyczki, kredytu przedawniają się po okresie 3 lat, licząc od dnia, w którym miałeś obowiązek spłacić kredyt czy pożyczkę.

  Roszczenia stwierdzone prawomocnym wyrokiem sądu lub innej instytucji powołanej do rozpoznawania spraw danego rodzaju albo orzeczenie sądu polubownego, a także stwierdzone ugodą zawarta przed sądem lub sądem polubownym albo przed mediatorem i zatwierdzone przez sąd przedawniają się po 10 latach . Jednak jeżeli chodzi o firmę stręczycielską Best S.A. to wątpię że wykonuje ona wyroku sądu :).

  Proponuję podejść do nich z humorem i traktować kabaretowo.
   
 10. Miko

  Miko New Member

  Witam,
  Mam podobną sytuację do tych opisywanych tutaj na tym forum.
  Jakieś dwa lata po śmierci członka rodziny, który zmarł w 2009 r. zaczęła się z nami kontaktować firma BEST S.A. ,
  telefonicznie i wysyłali listy polecone na jego nazwisko. Oczywiście listy te były nie odbieranie.
  W rozmowach telefonicznych przedstawiali się tylko i prosili o wysłanie aktu zgonu, bo inaczej nic nie mogą powiedzieć. Nie wysłaliśmy my im żadnego aktu zgonu!
  Ostatnio znowu ich telefony do nas nasiliły się tak samo jak i prośby o przesłanie aktu zgonu. Ale nie ma takiej mowy abyśmy im przesłali taki dokument!
  Do tej pory nie wiemy o co im chodzi. Osoba ta nie zaciągała,żadnych kredytów, tylko może jakieś tam drobne rzeczy na raty, które były zawsze pod kontrolę i były spłacone.
  Co w takiej sytuacji, co zrobić żeby się odwalili raz na zawsze?!
   
 11. PiotrKierowca

  PiotrKierowca New Member

  Powiem tak wobec besty moja żonka miała zobowiązanie za kredyt ratalny z żagla komornik zajoł rentę i ściągał przez długi czas po czym żona dostała pismo od komornika o umorzeniu postępowania i zakończył windykację z renty po prawie 5 latach nagle besta pisze pismo że ma do zapłaty żona ma zaś 2900 zł jak się potem okazuje komornik ściagnoł o 371 zł za mało po 5 latach jak odsetki urosły z powrotem do kwoty 2974 zł besta sie upomina o zapłatę czy uważacie że to nie lichwa i oszusty czemu od razu nie zadzwonili nie napisali że zostało 374 zł i proszą o dopłate jak żona spłaciła już 3794 zł im długu przez komornika z poważaniem Piotr
  jak ktoś może nam doradzi jak spłaci im sam dług bez sztucznych odsetek bardzo prosze o info na pioolt@interia.pl
   
 12. Sakin

  Sakin New Member

  Chodzi Ci o BEST SA ? Bo jeśli tak to nie do końca tak jest jak piszesz. Mieliśmy swego czasu też problem z długiem, postanowiliśmy nie unikać bo dług tak sam z siebie się nie umorzy, mieliśmy również wątpliwości co do kwoty jednak pracownicy nam wytłumaczyli w czym rzecz (kwestia odesetek) natomiast umówiliśmy się tak, że jeśli będziemy spłacać regularnie w małych ratach (akceptowalnych dla nas) to część długu zostanie umorzona i tak się stało, Więc moim zdaniem podejście typu nękają mnie jest dziwne, lepiej się dogadać bo jeśli wiesz, ze dług jest czy był to należy to wyjaśnić.
   
 13. mimia

  mimia New Member

  Różni są windykatorzy, niektórzy mają podejście do dłużników i prowadzą rozmowę w taki sposób, że można się dogadać, inni są pretensjonalni i nawet nie chce się z nimi rozmawiać. Niestety rola windykatora jest taka, aby odzyskać dług, nie ma co pisać, że nękają, w końcu to Ty pożyczyłeś pieniądze i musisz je oddać. Sama miałam problem ze spłatą kredytu, po prostu się przeliczyłam i jak spłaciłam raty to brakowało mi na życie, w końcu zaczęłam zalegać kilka miesięcy, trudno było mi to wszystko ogarnąć. Dług został oddany do windykacji Best, dzwonili do mnie, przedstawili mi jakie są możliwości, ja poinformowałam, jaka jest moja sytuacja i doszliśmy do porozumienia. Raty mam ustalone tak, żeby dług nie obciążał za bardzo domowego budżetu, część odsetek karnych mi odpuścili, także jestem zadowolona.
   
 14. galanonim

  galanonim New Member

  Witam
  Mam mały problem .
  Moja zona dostala nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym od firmy BEST II.
  Problem polega na tym ze nie wiedzielismy w ogole o zadnym długu. Wydaj sie nam ze jest tez przedawniony. Teraz mam pytanie bo w pozwie jest wyciag z ksieg rachunkowych i jest tam zapisek o cesji wierzytelności z nieuiszczona oplate przejazdu skm z 08.05.2006 roku. I teraz nie wiem czy mamy to płacić czy wnieść sprzeciw o przedawnieniu???

  Może ktoś się orientuje i pomoze?
  jezeli cos jest nie jasne to moge wrzucic zdjecia pozwu (oczywiscie bez danych)
   
 15. MarekG

  MarekG Member

  Musicie się bronić. Jeśli nawet dług nie jest przedawniony to załączniki o których piszesz czyli wyciąg z ksiąg rachunkowych oraz cesja wierzytelności nie mają argumentu dowodowego.
  Głowa go góry tak czy siak sprawę macie wygraną
   
 16. member419

  member419 Guest

  Wąchock dnia.......................

  Sśd Rejonowy ............................................


  Sygnatura ............

  Powód:..........................................

  Pozwany ..........................................

  Sprzeciw pozwanego

  Niniejszym jako pozwany zaskarżam nakaz zapłaty z dnia ...................wydanego przez Sąd:............................. sygnatura akt:.................otrzymanego w dniu .................w całości i wnoszę o:

  - oddalenie powództwa w całości
  - zasądzenie na rzecz pozwanego zwrotu kosztów zastępstwa procesowego wg norm przepisanych
  - przeprowadzenie rozprawy także pod nieobecność pozwanego

  Uzasadnienie


  Pozwany przeczy wszystkim twierdzeniom powoda za wyjątkiem tych które zostaną wyraźnie przyznane przez pozwanego
  Powód w swoim pozwie nei wykazał należycie jakoby łaczył go z pozwanym jakikolwiek stosunek prawny - pozwany zaprzecza aby takowy stosunek prawny kiedykolwiek istniał
  Pozwany nie wykazał zasadności roszczenia ani co do zasady ani wysokości
  Nie przedstawiono żadnych dowodów na powstanie u pozwanego zobowiązania na kwotę ..............
  Nie przedstawiono żadnych dowodów co do legitymacji prawnej powoda w przedmiocie roszczenia stanowiacego podstawę pozwu Wyciąg ksiąg rachunkowych nie może być dowodem na istnienie faktycznej legitymacji powoda, jest dokumentem prywatnym powoda, który nie musi dokumentowac ponad wszelką wątliwośc stanu faktycznego, jak faktu zawarcia skutecznej cesji w odniesieniu do tego konkretnego roszczenia
  Pozwany poza nieuznaniem roszczenia powoda z ostrożności procesowej podnosi zarzut przedawnienia roszczeń (choć ten argument podniósłbym dopiero podczas rozprawy żeby nie cofnęli pozwu)


  Wobec powyższego wnosze o oddalenie powództwa w całości

  Pani Galanonimowa (podpis lub odcisk kciuka ;)
   
 17. galanonim

  galanonim New Member

  zobaczymy sprzeciw wysłany :)
  nie jest to jakas wielka kwota ale jakoś nie widzi mi sie placić za cos co bylo 11 lat temu . zona nawet nie pamieta sytuacji bo byla nastolatka

  dzieki za pomoc.
   
 18. member419

  member419 Guest

  Dobra, nie ma nic za darmo...
  jak dostanie Pan postanowienie o oddaleniu powództwa proszę wpłacić dowolną kwotę na konto:

  "Alma Spei" Hospicjum dla Dzieci
  Organizacja Pożytku Publicznego
  ul. Dożynkowa 88 a, 31-234 Kraków
  KRS 0000 237 645
  NlP 6772252176 REGON 120074818
  Konto: BGŻ BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700

  Anonimowo. Nie chcę potwierdzenia wpłaty, ufam, że jest Pan na tyle honorowy, że nie muszę sprawdzać czy Pan wpłacił czy nie wpłacił, co by mi to zresztą dało.
  pozdrawiam
  Robert
   
 19. AnnaBa

  AnnaBa New Member

  Kurcze, mam ten sam problem. Po smierci Mamy w 2006r uregulowalam wszelkie zadluzenie wobec bankow w tym Citihandlowy. Mam dokumenty, ze karta kredytowa zostala splacona z ubezpieczenia i zamknieta. w 2019 tak na miesiac przed uplywem 10lat od smierci Best zaczelo nekac ojca pismami i telefonami. odkupilo rzekomy dlug do jakiejs karty kredytowej od Citihanldowy, calosc zadluzenina to 500zl, nikt z nas nie weidzial, ze karta taka istniala, wiedzielismy o jednej co do ktorej otrzymalismy wyciag juz w kolejnym miesiacu po smierci mamy. Mam cala korespondencje z bankiem cityhandlowy, ktora doprowadzila do splaty karty z ubezpieczenia i zamkniecia rachunku, jakim cudem u licha zatajono fakt istnienia jeszcze jedenj karty, nigdy nie wyslano jednego monitu a przed uplywem 10 lat sprzedano dlug?
  Acha i bank z biura windykacji Citihandlowy poinfromowal mnie, ze nie moze mi udzilic odpowiedzic, mam czekac na kontakt!??

  Kochani pomocy, co robic w tej sytuacji.
  Dziekuje uprzejmie za wszelka podpiwiedz.
   
 20. member419

  member419 Guest

  weź sie uspokój i napisz po kolei o co chodzi to sie pomoże
  dosyć mam chaosu w głowie by jeszcze móc ogarnąć ten chaos który Ty tutaj wyrzuciłaś
  1. z jakiego okresu zobowiązanie?
  2. czy była sprawa sądowa?
  jak mniemam nie chcesz tego spłacać?
  co za hieny żeby po śmierci ciągać ludzi po sądach...
   
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Poszukuję osób nękanych Forum Data
poszukuję osoby znającej się na Spółkach Akcyjnych Negocjacje z bankami Sierpień 26, 2016
Poszukuję osoby chętnej na anonimowy wywiad. Historie zadłużonych Luty 29, 2016
Poszukuję osób, które podżyrowały pożyczkę, a teraz spłacają cudze długi Forum dla zadłużonych Wrzesień 12, 2014
Poszukuję prywatnej pożyczki w kwocie 2000 Pożyczki prywatne Listopad 9, 2020
Poszukuję prywatnej pożyczki. Udzielę pożyczki Listopad 12, 2019

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
  Zamknij zawiadomienie
 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
  Zamknij zawiadomienie